Sterilizovaná fazuľa

milan2 - fotkamilan2, 26. februára 2010
Sterilizovaná fazuľa
Foto: milan2

Vynikajúca príloha ku grilovaným jedlám

Suroviny

1 kg
1 kg
1 kg
2 ks
1 balíček
1 PL
2 dcl
2 dcl
1,5 dcl
1 kg

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Fazuľu uvaríme do mäkka.

  2. 2

    Papriky, paradajky a cibuľu pokrájame na väčšie kusy a spolu s ostatnými prísadami dusíme pod pokrievkou 10 minút. Potom všetko rozmixujeme. Pridáme uvarenú fazuľu a podusíme ešte 5 minút.

  3. 3

    Naložíme do pohárov a sterilizujeme 20 minút.

Diskusia k receptu

17 komentárov k receptu
K tomuto by som už žiadne grilované jedlo nepotrebovala, stačil by kúsok celozrnnej bagety. Recept uložím, len nám obavu, či si naň spomeniem v lete, keď budem mať kopec zeleniny na spracovanie, lebo skleróza je mocná.......
Niečo podobné som robievala, išli tam tuším párky, no raz sa mi to pokazilo asi od "zaručene čerstvých párok". Od vtedy som to už nerobila ale toto určite skúsim.
môže to byť dobre, ale ja by som najradšej do tohto zamiešal aj trošku mäsa. neviem, či by to mäso nepokazilo chuť tohto receptu, ale myslím si, že to by už bol iný recept na spracovanie vynikajúcej zeleniny akou fazuľa je. zvlášť, keď je to veľká fazuľa, rôznofarebná. neviete niekto nejaký recept na túto moju kombináciu?
Aj moja manželka tomu hovorí fazuľa "v leči" ale mne sa ten názov nepáči, lebo pod lečom si prestavujem udusenú papriku, paradajky a cibuľu v kúskoch. Táto rozmixovaná zmes mi najviac pripomína zmes, ktorú sme kupovali v rusku a volala sa " кабашковая икра" (cuketový kaviár), malo to rovnakú konzistenciu aj chuť a bola to výborná príloha k jedlám.
Tak to moje je predsa len lečo ... Zeleninu krájam na kúsky a dusím s koreninami a pochutinami. Nakoniec pridám varenú fazuľu.
V lete skúsim aj túto mixovanú verziu. :)
ja akekolvek zeleninove čary mozem, takze toto urcite urobim, a to tento vikend. zda sa mi akosi chladno, načim v kuchyni prikurit. :-)
ak nezabudnem, lebo skleroza je mocna carodejka (a matka turistiky!), pohladam recept do ktoreho ide aj maso, je z toho potom nieco ako bôčikova pomazanka.

Pridaj komentár k receptu: