Srdiečkové Valentínky

anina6 - fotkaanina6, 13. februára 2014
Srdiečkové Valentínky
Foto: anina6

Keďže zajtra je Valentína a my s mojou polovičkou máme zároveň v tento deň aj výročie svadby (33), napiekla som už dnes podvečer. Stavila som na zdravšiu verziu pečiva. Podobný recept tu už mám, len som ho trošku pozmenila a nejako mi nejde pridávať foto ku komentárom. Tak nech sa páči tu ho máme.

30
porcií
20 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Suroviny

1 hrnček
1 hrnček
1 hrnček
1/2 bal
2 ks
1/2 hrnček
1/2 hrnček
2 PL
2 PL
1 ks
1/2 bal

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Ako odmerku som použila 2,5 dl hrnček. Takže do väčšej misky som si odmerala postupne všetky suroviny a to celozrnnú múku, ovsené vločky, kokos, orechy posekané a hrozienka. V mikrovlnke som si rozpustila 1/2 masla, trochu som ho nechala ochladiť a vyliala som do misky.

 2. 2

  Pridala som 2PL kryšt. cukru, 2PL medu tekutého, 2 vajíčka celé, škoricový cukor, pár kvapiek mandľovej arómy a nakoniec prášok do pečiva 1/2. Všetko som to vymiešala rukou, aby sa všetky suroviny pekne spojili.

 3. 3

  Medzitým som si pripravila plech s papierom na pečenie a vykrajovaciu formičku srdiečka. Do formy srdiečka som malou lyžičkou natlačila a uťapkala cestovú hmotu. Bola to dosť piplačka, lebo v ceste je med a je aj dosť husté, tak som to srdiečko mala niekedy aj problém vybrať. Ale podarilo sa aspoň približne vytvoriť fazónu v tvare srdca.

 4. 4

  Takto vytvorené srdiečka som dala piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov a piekli sa asi 10 minút. Po upečení som ich ešte nechala na plechu asi 10 minút a poliala čokoládovou polevou. Tak nech nám chutí.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Výborné,takéto máme radi aj my.krásne srdiečka