Špenátová žemľovka

bozulka - fotkabozulka, 5. februára 2010
Špenátová žemľovka
Foto: bozulka

Toto jedlo robievam keď mám chuť na jednoduchšie jedlo.Alebo keď mi ostane sendvič ako teraz.

4
porcie
20 minút
na 170 °C

Suroviny

250 g
1 ks
1-2 strúčiky
1 lyžička
špetkaole
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Urobíme si špenát klasickým spôsobom.Bagetu alebo sendvič pokrájame na plátky,pokropíme mliekom/trochu si necháme na rozmiešanie vajec/Vymažeme pekáč maslom uložíme plátky na dno,na to rozotrieme hotový špenát,dáme drukú vrstvu bagety,polejeme vajcami rozmiešanými v mlieku.Môžeme posypať strúhaným syrom a navrch múžeme dať ešte 2-3 plátky masla a dáme piecť do ružova.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
visnovka- ingrediencie na špenát som uviedla v recepte tak ako ho robievam ja.Nie všetci varia špenát,ktorý by som ja bola schopná zjesť,aby to bolo chutné tak som napísala čo tam dávam.
Ten klasický spôsob podľa mňa-na oleji spením malú cibuľu,pridám lyžičku hl.múky/ nie viac aby z toho nebola múková kaša/ pridám špenátový pretlak trošičku povolený/mrazený/maličko podlejem,ja podlievam mliekom.Varím za stáleho miešania až sa špenát rozpustí.Potom osolím-stačí vegeta,okorením čiernym korením,pridám roztlačený cesnak a nechám ešte asi 5 minút povariť.
Tak robievam špenát ja .Niekedy som dávala aj vajíčka,ale už to nerobím ,pridávam iba trochu mlieka.Ostatné už treba ako pišem v recepte.Tú vegetu používam často miesto soli,ale keď sa dá tak používam solčanku.