Sladká omeleta s vločkami fotorecept

kukulienka71 - fotkakukulienka71, 19. augusta 2015

Tento nápad prišiel počas varenia či skôr pečenia broskyňového džemu v rúre. A vôbec neľutujem, lebo už rozmýšľam aj nad slanou verziou...

10 minút
príprava

Suroviny

3 ks
0,3 dl
3 PL ľubovoľné
 na vymazanie panvice
Plnka:
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Omeletu pripravte v pomere jedno vajce + maximálne 1 kopcovitá polievková lyžica vločiek. Čím menej vločiek, tým vláčnejšia omeleta. Vajcia rozšľahajte s malým množstvom mlieka, pridajte štipku soli a ľubovoľné vločky. Ja som mala müsli zmes, tak tam mám aj nejaké hrozienka a oriešky, plus som dala trocha instantných pohánkových vločiek. Premiešajte a nechajte postáť asi desať minút, aby vločky zmäkli.

  Sladká omeleta s vločkami (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pretože som robila v rúre džem, mala som ju vyhriatu, omeletu som robila v nej. Takisto ju môžete robiť na platni s tým, že ju v polčase obrátite a opečiete aj z druhej strany. Panvicu vhodnú do rúry som vymazala maslom, vyliala do nej vaječno-vločkovú hmotu a vložila ju do horúcej rúry. Bolo tam 200°C, omeleta sa upiekla za pár minút, len čo stuhne, môžete ju vytiahnuť, aby sa nevysušila.

  Sladká omeleta s vločkami (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Preklopte na tanier (ja som sa nepozorne popálila- chytila som horúcu rukoväť bez rukavice) a naplňte podľa chuti ovocím, džemom, kompótom, pudingom a šťahačkou alebo rôsolom, proste niečím šťavnatým s hustejšou konzistenciou. Jedzte ešte teplé. U mňa bola plnka daná programom dňa a to bola príprava broskyňového džemu. Ochutila som ho škoricou, klinčekmi a kardamónom, voňalo to úplne úžasne! Piekla som ho v rúre, naozaj skvelý a rýchly postup. Čo sa nezmestilo na plech, uvarila som v kastróliku na platni. Práve ten sa dostal potom do omelety.

  Sladká omeleta s vločkami (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na obed bola hustá zeleninová polievka s kolienkami, táto omeleta so sladkou plnkou sa práve hodila. Ak ju ochutnáte, určite neoľutujete. Kto nemusí vločky, môže si do vaječnej zmesi pridať trocha kukuričného alebo zemiakového škrobu na zjemnenie a zahustenie.

  Sladká omeleta s vločkami (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu