Semienkový „chlebíček“ fotorecept

stanci11 - fotkastanci11, 3. júna 2019 18:36
Ďalšie recepty »
Semienkový „chlebíček“ (fotorecept)Foto: stanci11

Skúšam, skúšaš, skúšame :) kuchyňa mi robí v poslednej dobe neskutočnú radosť - možno preto že mi pomáha odstreliť stres ;) Tak experimentujem jedna radosť - sem tam to vyjde, sem tam nie :D Ale zrovna tento pokus sa podaril - semienkový chlebíček. A ako ma už poznáte, žiadne sacharidy, skôr keto typ prílohy, plný bielkovín a zdravých tukov. Nebudem tvrdiť, že je to rovnaké ako pečivo, nie je. Ale s čerstvým kozím syrom napríklad? Nebude vám supermarketová bagetka chýbať, sľubujem ;)

12
porcií
5 min
príprava
50 min
na 160 °C

Suroviny

4 ks
3 PL
150 g
80 g
60 g (semienka)
TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Luxusný recept z jednej misky ;) Všetky suroviny som si nachystala do misky a vymiešala. Oriešky a semienka (tých 60g) - som predtým nasekala. Vínny kameň som vmiešala do psyllia a tak prisypala k zmesi.

  Semienkový „chlebíček“ (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Celú zmes som nechala 5 minút postáť aby psyllium nabobtnalo. Následne som to ochutnala a osolila. Verím, že aj akékoľvek bylinky budú super vylepšenie.

  Semienkový „chlebíček“ (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  A potom nasledoval už len presun do formičky na pečenie a šup to do tepla :)

  Semienkový „chlebíček“ (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Piekla som to pomaličky na 160 stupňoch, cca 50 minút. Nechala som vychladnúť, vyklopila a otestovala - úžasné prekvapko aj pre mňa ;) A v chladničke vydržal v pohode týždeň pomalého ukrajovania ;)

  Semienkový „chlebíček“ (fotorecept) - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist