Chlieb

Semienkový „chlebíček“ (fotorecept)

Autor receptu: stanci11

Skúšam, skúšaš, skúšame :) kuchyňa mi robí v poslednej dobe neskutočnú radosť - možno preto že mi pomáha odstreliť stres ;) Tak experimentujem jedna radosť - sem tam to vyjde, sem tam nie :D Ale zrovna tento pokus sa podaril - semienkový chlebíček. A ako ma už poznáte, žiadne sacharidy, skôr keto typ prílohy, plný bielkovín a zdravých tukov. Nebudem tvrdiť, že je to rovnaké ako pečivo, nie je. Ale s čerstvým kozím syrom napríklad? Nebude vám supermarketová bagetka chýbať, sľubujem ;)

12
porcií
5 minút
príprava
50 minút
na 160 °C

Suroviny

Postup

  1. Luxusný recept z jednej misky ;) Všetky suroviny som si nachystala do misky a vymiešala. Oriešky a semienka (tých 60g) - som predtým nasekala. Vínny kameň som vmiešala do psyllia a tak prisypala k zmesi.
  2. Celú zmes som nechala 5 minút postáť aby psyllium nabobtnalo. Následne som to ochutnala a osolila. Verím, že aj akékoľvek bylinky budú super vylepšenie.
  3. A potom nasledoval už len presun do formičky na pečenie a šup to do tepla :)
  4. Piekla som to pomaličky na 160 stupňoch, cca 50 minút. Nechala som vychladnúť, vyklopila a otestovala - úžasné prekvapko aj pre mňa ;) A v chladničke vydržal v pohode týždeň pomalého ukrajovania ;)