Rýchly slivkový koláč s kokosovou posýpkou

zenfira - bez fotkyzenfira, 25. júla 2012
Rýchly slivkový koláč s kokosovou posýpkou
Foto: zenfira

Receptov na slivkové koláče s posýpkou je nespočetné množstvo. Pridávam ten môj s kokosovou posýpkou. Koláčik robím do okrúhlej formy o priemere 23 cm. Hrúbka cesta po upečení je tak akurát, nemáme veľmi radi, keď je v jednom súste viac cesta ako sliviek.

20 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
125 ml
200 g
50 g
125 g
1 ks
2 PL
1/4 bal.
Posýpka:
100 g
100 g
50 g
Okrem toho:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Vymiešame spolu maslo, cukor a vajíčko do peny. Pridáme múku s práškom do pečiva, mlieko, rum a dobre spolu vymiešame. Cesto je lepkavejšej konzistencie. Okrúhlu formu s priemerom 23cm si vymastíme a vysypeme hrubou múkou a cesto rovnomerne rozotrieme do formy.

 2. 2

  Slivky si nakrájame na primerane hrubé mesiačiky a nahusto poukladáme na koláč. Posypeme škoricovým cukrom (kryštáľovým cukrom zmiešaným s mletou škoricou).

 3. 3

  Na kokosovú posýpku si zmiešame krupicu s cukrom a maslom. Množstvo strúhaného kokosu som zámerne neuvidela, lebo som ho nikdy nevážila (ups, ospravedlňujem sa, pridávam ho od oka), pridáme toľko, aby sme mali z hmoty "posýpkovú" konzistenciu. Posýpkou posypeme koláč.

 4. 4

  Pečieme v rúre rozohriatej na 180 stupňov, cca 1 hodinku. K rúre Vás určite priláha úžasná vôňa sliviek a kokosu ;-)

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Krásne sa ti vydaril, slivkové koláče milujem už len pre tú vôňu, ktorá pri pečení rozvoniava po celom byte a s tou kokosovou posýpkou určite vyskúšam

Pridaj komentár k receptu: