Rezeň - z núdze cnosť

bozulka - fotkabozulka, 13. februára 2010

Tento recept vznikol ako náhrada za inú surovinu a výsledok bol prekvapivý.

4
porcie
15 minút
príprava
20-30 minút
tepelná úprava

Suroviny

4-6 ks
podľa potreby
1-2 ks
podľa potreby
podľa potreby




Postup

  1. 1

    Kuracie prsia jemne naklepeme v igelitovom sáčku,osolíme,obalíme v múke,vo vajíčku rozšlahanom s pivom /to mám radšej ako mlieko/ a tu nastal problém.Zabudla som na to,že strúhanku som použila do kvasnicových knedličiek.Bola ešte možnosť urobiť cestíčko,ale na to som nemala chuť.Tak som trošku snorila v špajze a našla som pohankovú krupicu.Ešte som tak rezne nerobila a rozhodla som sa ,že vyskúšam a boli výborné do chrumkava vypečené .Už raz sa mi to stalo a vtedy nebolo nič iné len kokosová múčka /strúhaný kokos/.Vyskúšala som pre istotu na jednom kúsku a prekvapila ma tá chuť takže boli rezne obalené v kokose. Preto hovorím,že netreba sa báť hoci na prvý moment sa to zdá divné,ale treba skúšať!!!

Diskusia k receptu

bozulka
Milá bambulka,určite si skúsená kuchárka neboj a vyskúšaj,možno zachutí aj tebe.Ten kokos by som doporučila len s kuracinou,ale kto vie možno...?
jozefj
Pani bozulka v kokose som obaľoval kuracie stehienka a bolo to výborne.Koľko stoji friťak na fritovanie bez oleja .
bozulka
jozefj-ja vás zdravím,aj nám chutili tie rezne ,oboje.
Tenfriťák sa volá Tefal ACTIFRY ,ja som dala zaň 6450.-Sk,to bola novinka,ale teraz sa dá zohnať aj okolo 150 eur,podľa toho kde. Videla som aj na internete.Je to skutočne vynikajúca vec.Keď robím hranolky dávam ešte menej oleja než uvádzajú podľa odmerky.Už ju ani nepoužívam,hranolky robím asi 6OO-750 g zemiakov a dávam kávovú lyžičku oleja-pokapem a pečiem okolo 20 min.Samo sa obracia.Ale určite sa vyplatí-málo oleja a hlavne jeto z d r a v é. Lebo olej sa neprepaluje ako v normálnej fritéze.
Keď robím ryby alebo mäso je treba vybrať lopatky,ktoré obracajú zemiaky,plátky uložím nastavim čas ,potom obrátim ,dopečiem.Tiež v tom občerstvujem pečivo aby bolo čerstvé.
Myslím,že som vám dala dosť informácií teraz len sa rozhodnúť.
Má iba jednu chybu- časovač nevypína ,len pípá .




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia