Raňajky robené cez noc fotorecept

katkat - fotkakatkat, 18. októbra 2015
Raňajky robené cez noc (fotorecept)
Foto: katkat

Na tieto raňajky dostávam chuť keď príde chladnejšie počasie. Nemám rada tvrdé vločky len tak v cereáliách, zároveň sa mi ich ráno nechce variť. Keď postoja zaliate cez noc tak zmäknú, nevyžaduje to takmer žiadnu prácu a môžem si k ním pridať čo chcem. V kombinácii s chia semiačkami sú to sýte a chutné raňajky, ktoré zasýtia na dlhú dobu.

2
porcie
10 minút
príprava

Suroviny

100 g
2 PL
1 PL (agáve/med)
1 pár kvapiek
350 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  V uzatvárateľnej miske si zmiešame vločky, chia semienka a semienka na aké zrovna máme chuť - tekvicové, slnečnicové... ja som teraz dala píniové oriešky, najčastejšie robievam s tekvicovými semiačkami.

  Raňajky robené cez noc (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pridáme javorový sirup, med alebo agáve, vanilkový extrakt a zalejeme rastlinným mliekom. Isto by to šlo aj so živočíšnym, ale mne je ráno kravské mlieko ťažké na žalúdok. V pôvodnom recepte je aj nastrúhaná citrónová kôra, ale to sa mi moc nepozdávalo, tak ju vynechávam. Všetko dobre premiešame, zatvoríme a vložíme na noc do chladničky.

  Raňajky robené cez noc (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Ráno to vyzerá takto. Vločky sa napijú mlieka a chia semienka to zahustia vďaka svojej "želatínskovitosti".

  Raňajky robené cez noc (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Takéto množstvo mi vystačí na dvojo raňajok. Ráno túto kašu už len preložíme do misky a ozdobíme ovocím alebo orechmi podľa chuti. Môžete pridať aj mak, strúhaný kokos... Pre mňa to dnes bol banán so štipkou škorice a ešte pár kvapkami javorového sirupu. Ja osobne si to vždy trochu prihrejem, lebo teplejšie mi to sedí viac. Tutohľa bližší pohľad na konzistenciu.

  Raňajky robené cez noc (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Dobrú chuť:) Pridávam aj link na pôvodný recept: https://www.youtube.com/watch?v=o9qESpMBSD0

  Raňajky robené cez noc (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
pekné. ja na noc zalejem šálku ovsených (alebo iných) vločiek šálkou vody. niekedy tiež pridám semiačka alebo sušené ovocie. Ráno mi potom trvá len chvíľočku, kým to zohrejem a rozriedim mliekom podľa chuti, prípadne osladím chuti medom alebo sirupom. Príprava zdravých a chutných raňajok tak nezaberie takmer žiaden čas.
mňam,pekný a zdravý "recept", ukladám
Veru aj ja by som mala zase do svojho stravovania zaviesť viac disciplíny a takéto raňajky by mi mali štartovať deň. Nie káva a študentská pečať ako dnes..