Pudingáče fotorecept

mikalove - bez fotkymikalove, 10. júla 2011
Pudingáče (fotorecept)
Foto: mikalove

Koláčiky pečieme často,lebo sú rýchle a chutné. Tento recept mám od maminy.

8
porcií
20 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

3 dcl
50 g
2 ks
250 g
25O g
2 ks
1,5 dcl
200 g
4 PL
4 PL vlažné
2 ks
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z mlieka a kvasníc si vyrobíme kvások a pridaním múky hladkej aj polohrubej, cukru, oleja a žltkov vypracujeme cesto,ktoré nemusí kysnúť. Cesto jemne vyvaľkáme , vykrajujeme kolieska, ktoré ukladáme na vymastený plech.

  2. 2

    Plnka navrch- tvaroch, žĺtok, vanilky, puding a mlieko vymiešame a lyžicou kladieme na kolieska. Dávame trochu menej -puding zväčší trochu objem.Navrch kopček džemu a dáme piecť. Teplovzdušná rúra 180°C cca 15 min.

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
Aspoň jedno-dve kolečká tak teraz mať, mám veľkú chuť na sladké, bojím sa listovať ďalej, tie sladké recepty mi tú chuť len zväčšia. Lebo toto vypadá veľmi dobre.
Kolaciky vyzeraju vtborne, ukladam si do KK. Chcem sa ale opytat
preco 2ks drozdie /chapem to ako 2 balicky/, nie je to moc na pol
kg muky?
ukladám do kuchárky a chcem vyskúšať čo najskôr, len si počkám ako je to s tým droždím. Len ja nerada používam sušené. Tak rozmýšľam a poraďte odborníčky koľko droždia čerstvého.
Takéto kolieska sa aj u nás tešia veľkej obľube, puding, alebo zlatý klas dávam do tvarohu už dávno, aby sa neroztekal, tie tvoje vyzerajú veľmi lákavo, hneď by som si dala.
hm, ozaj vyzerajú lákavo a chystám sa ich vyskúšať, ale ako je to s tým droždím? koľko ho treba čerstvého? sušené nerada používam, ďakujem za odpoveď.

Pridaj komentár k receptu: