Pralinky lenivej gazdinky

marteenka - fotkamarteenka, 30. januára 2013
Pralinky lenivej gazdinky
Foto: marteenka

keďže sa blíži "valentínsky čas", chcela som sa s vami podeliť o môj recept na pralinky. Určite nie sú také dokonalé a premakané, aké som tu už videla. Ale pre tých, korí chcú urobiť radosť nechce sa im s nimi veľmi "babrať", ponúkam tento recept.

30 minút
príprava

Suroviny

1 ks
1 ks
1 ks
štipka (červené, žlté, ...)
0,5 dcl
podľa chuti
kvapka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Formu na pralinky dáme na cca 10 min schladiť do chladničky. Čokoládu si rozpustíme vo vodnom kúpeli. Pridáme kvapku oleja, aby bola pekná lesklá. Rozpustenú čokoládu nalievame do formy, asi tak do menšej polovice. Formu otočíme (nad misku s čokoládou) a prebytočnú čokoládu necháme odtiecť. Tak, aby nám čokoláda zostala po stranách formy (napr. srdiečok). Formou pobúchame, aby sa nevytvorili bublinky (treba poriadne, mne sa trošku vytvorili). Pridáme oriešok (mandľu, kandizované ovocie alebo nutellu, prípadne ich kombinácie - každému podľa chuti), zalejeme zvyšnou čokoládou. Opäť pobúchame formou, prípadne aj zatrasieme, opäť kvôli bublinkám. Ak sa čokoláda vyliala pomedzi jednotlivé formičky vo forme, ešte pred vychladením formu poutierame.

  2. 2

    Ja som robila z horkej ale aj z bielej čokolády. Farebnú (ružovú a žltú) som dosiahla tak, že do 0,5 dcl vody som pridala potravinárske farbivo, rozmiešala a vmiešala do bielej čokolády. Zaujímavé sú aj pralinky, ktoré majú vonkajšiu stranu hnedú a vnútornú bielu alebo ružovú. Vtedy treba dať formu chladiť viackrát. Po prvom naliatí čokolády (tmavej), po naliatí vnútornej čokolády, a po naliatí vrchnej vrstvy tmavej čokolády.

  3. 3

    Pralinky sa vo forme chladia aspoň 2 hodiny, najlepšie je, aby boli položené na mriežke. Následne z formy vyklopíme.

Recept je zaradený do kategórií:
Dezerty, Na sladko, Nepečené cukrovinky

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
krásne , ved aj s tým je práce prečo pre lenivé??? lenivé sú len tie čo to konzumujú a nevytvárajú
hahahha,,áno presne marijanka712 si to odhadla napísať, ved aj s týmto je roboty:-)) sú pekné.