Pomaly pečená panenka s rakytníkom a čerstvými brusnicami

luckaprima - fotkaluckaprima, 16. októbra 2016

Komentáre 1 - 15 z 16


Ďakujem za milé komenty a mimochodom, tá panenka je a ešte aj zajtra bude absolútne šťavnatá a vláčna vďaka nízkej teplote a dostatočnému času, ktorý som jej dopriala. Učíme sa však celý život, aj ja som tento spôsob pečenia objavila až pred nedávnom vďaka náročným gurmánom ktorí mi vstúpili do života a ktorým týmto ďakujem. Všetkým pekný večer.
nic v zlom,naozaj pekna prezentacia.keby si ju piekla na 80-max 90° tie 4 hodiny by to bolo ok.mozno pre teba bola stavnata,nabuduce ju rob pri tej tvojej teplote 140° 20-30minut-ale najprv ju zatiahni,a potom napis,ktora je stavnatejsia.
@Radox1 (16.10.2016 21:55)

myslim,ze @luckaprima ta nepocuvne.Je to sikovna kucharka a nikdy by nepokazila dobre maso tym,ze by ho vysusila.Nerobila to prvy krat.
Fotky sú naozaj skvostné, veľmi vydarené, @luckaprima. Ja fakt neviem, či si správne zvolila druh mäska, veď panenka je jemná a piecť ju takmer hodinu na 200°C a potom ešte 3 hod na 140°C je vhodné pre tuhé mäso, to je moja skúsenosť. A neprezradíš, kto sú tí gurmáni? Tiež sa rada poučím, ak sa dá. Pekný deň aj tebe:-)
šťavička by mi chutila., krásne nafotené.
Aká pekná vrava mi tu vznikla, ďakujem za všetky názory a rady určite si ich vezmem k srdcu, napriek všetkým však máme dnes tú panenku na tanieri zas a čudujte sa svete, je šťavnatá a príjemná v puse. Možno niektorým uniklo že je z divej svinky a nie z domácej a tá potrebuje predsa len inú starostlivosť. Domácu panenku pripravujem tak že ju nechám zatiahnuť na prudkom ohni z každej strany minútku a potom už len dôjsť v alobale 10 minút vo vyhriatej rúre. A tá je tiež mňam, jemná ako maslo, s omáčkou ajoli, to zas od ďalšieho gurmána v susenstve. Možno sem niekedy pribudne aj ten recept.