Pizza rožky vegan fotorecept

jenni - fotkajenni, 22. mája 2014
Pizza rožky vegan (fotorecept)
Foto: jenni
24 kusov
porcií
30 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Postup

 1. 1

  Pripravíme si kvások z teplej vody, droždia a cukru a necháme ho odstáť na približne 20 min. Medzitým si zmiešame múku so soľou, pridáme oregano a všetko spolu premiešame.

  Pizza rožky vegan (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Keď máme kvások hotový, vlejeme ho do múčnej zmesi, pridáme olej a vymiesime cesto, ktoré dáme odležať na 20 minút na teplé miesto a prikryjeme ho utierkou.

  Pizza rožky vegan (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Vykysnuté cesto rozdelíme na tri rovnako veľké bochníky a každý z nich vyvaľkáme do tvaru kruhu na pomúčenej doske.

  Pizza rožky vegan (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vyvaľkané cesto rozdelíme na 8 častí. Na každý trojuholník budeme vrstviť plnku.

  Pizza rožky vegan (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Najprv na cesto dáme kečupovú zmes, ktorá pozostáva z kečupu, sušených byliniek, soli, čierneho mletého korenia a prelisovaného cesnaku. Pri kečupovej zmesi neudávam presnú gramáž surovín, nech si každý namieša všetkého toľko, koľko má rád.

  Pizza rožky vegan (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Na kečupovú zmes uložíme olivy nakrájané na kolieska a na olivy dáme nastrúhané údené tofu.

  Pizza rožky vegan (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Trojuholníky zrolujeme do rožtekov, potrieme ich nesladeným rastlinným mliekom a na vrch nasypeme ľanové semienka. Rožteky pečieme pri teplote 180 stupňov približne 25 minút.

  Pizza rožky vegan (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

gman
nechcem flame-ovat, ale nie je drozdie/kvasok v rozpore s vegan? fotky su pekne :)
jenni
@gman droždie by sa malo radiť medzi hubové mikroorganizmy, ale nie medzi živočíchy, pokiaľ sa správne domnievam, takže si nemyslím, že by to malo byť v rozpore s vegánskou filozofiou, aj keď závisí to aj od konkrétneho jedinca, ako sa k tomu postaví, a do akej miery bude všetky takéto problémy analyzovať, či to bude chápať v zmysle, že keď je droždie živý organizmus, tak to je v rozpore s vegánstvom, potom by boli v rozpore aj rastliny ako živý organizmus, ale jedná sa tu o živočíchy a produkty z nich, ale ako som už napísala, sem sa hubové mikroorganizmy neradia, podľa môjho názoru by to v rozpore nemalo byť, ale určite si o tom vyhľadám niečo viac..myslím, že to je aj na dlhšiu debatu a pokiaľ sa jedná o etiku, utrpenie zvierat a ekologický dopad na planétu, iste je horšia konzumácia živočíšnych výrobkov ako mlieko, vajcia a pod. než droždia, predovšetkým keď sú tieto výrobky z veľkochovov..takéto veci sú na dlhšie debaty a rôzne analyzovanie, nejde to (apsoň u mňa) v skratke :D ale ďakujem za tento podnet a tiež za pochvalu fotiek :) vďaka :)
danja
drozdie nie je v rozpore vegan (v sušenom môžu byť živočíšne prísady( to z kauflandu - E472...) ale čo sa týka napríklad značky VIVO tak to je vhodné pre vegánov určite , zisťovala som si to