Papriky s vajíčkom fotorecept

danja301 - fotkaDanja301, 28. júla 2017 11:34
Ďalšie recepty »
Papriky s vajíčkom (fotorecept)Foto: danja301

Horúce letné dni nás nabádajú skôr k leňošeniu a ja ponúkam receptík, ktorý ani zďaleka nemôže konkurovať kulinárskym skvostom tu na Vareche, ale na Slovensku som sa s ním napriek jeho jednoduchosti nikdy nestretla a tu v Macedónsku je spolu s ovčím syrom, domácim chlebíkom súčasťou rýchlych letných obedov. Napriek a možno práve kvôli svojej extrémnej jednoduchosti je neuveriteľné chutný a na jeho prípravu Vám stačia 4 suroviny a pár minút.

2
porcie
15 min
príprava

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Pripravíme si zelené papriky, množstvo neuvádzam, lebo som ich odtrhla ráno v záhrade, ale podľa odhadu je to asi pol kila. Množstvo si každý prispôsobí a to moje vystačilo pre dve normálne porcie.

  Papriky s vajíčkom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Umyjeme a pokrájame si ich na takéto kúsky, polejeme olivovým olejom a za občasného miešania popražíme. Ak obsahujú veľa jadierok, spolu s vnútornými hlúbikmi je potrebné ich vyčistiť, lebo jadierka majú tendenciu prihorievať.

  Papriky s vajíčkom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keď ich máme v takejto konzistencii, sú pripravené na ďalší krok.

  Papriky s vajíčkom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na dané množstvo papriky nám postačia 4 vajíčka, ktoré rozmiešame a osolíme. Pridáme k paprikám a za stáleho miešania postupujeme ako pri praženičke tak, aby sme ich nenechali v tomto procese príliš dlho, lebo jedlo bude suché. Vyskúšame, či sme pridali dostatok soli a poprípade môžeme podľa chuti pridať aj mleté čierne korenie.

  Papriky s vajíčkom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Možno jedlo nevyzerá vábne, ale kombináciou týchto surovín to ináč ani nejde:) Stojí za to ho však vyskúšať. Dobrú chuť!;)

  Papriky s vajíčkom (fotorecept) - obrázok 5
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist