Opečené kari párky s cibuľkou

korbacik - fotkakorbacik, 22. novembra 2010

Tento recept poznám od mojich rodičov a keď mám viac času, robím ho na raňajky alebo večeru, aby tie páročky neboli vždy iba varené. Takže:

2
porcie
15 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 páry
3 ks veľká
 trocha, alebo masť
  alebo pečivo

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Párky si prerežeme na polovice a narežeme špirálovite po celej dĺžke. Cibuľu nakrájame a dáme na panvicu na troche masti príp. oleja opiecť.

  2. 2

    Medzitým, ako sa nám opeká cibuľka si tie narezané párky obalíme v zmesi kari korenia a červenej papriky ( kari trochu viac ako papriky, inak bude horieť ) Opečenú cibuľku - do sklovita - si vyberieme z panvice, prikryjeme, aby nevychladla a vložíme miesto nej do panvice obalené párky. Opečieme zo všetkých strán - pozor, aby neprihoreli, takže pomaly !

  3. 3

    Hotové páročky vyberieme na tanier k opečenej cibuli, vezmeme si fajný čerstvý chlebík, uvaríme čajík a rozplývame sa nad dobrým jedlom. Moja rada: ak sa vám chce špiniť dve panvice, pokojne si to urobte tak, že zároveň pečiete cibuľu a párky. Prajem dobrú chuť!

Diskusia k receptu

3 komentáre k receptu
ešte raz ja - Piczur, pozrela som si Váš profil. aj ja milujem čokoládu a kokos, krásne to vonia a tiež mám dobrý pocit, keď sa zapráši. Pekný deň.

Pridaj komentár k receptu: