Nepečený banánovo-tvarohový koláčik

sorinka33Sorinka33, 27 ročná žena, Bratislava, 17. marca 2012 22:46
Ďalšie jej recepty »

Nepečený banánovo-tvarohový koláčikFoto: sorinka33

Tento skvelý recept na ešte lepší koláč mám od kamarátky, tak snáď ma nezbije :D Je úžasný, priateľovi tiež chutí, keďže je v ňom banán. A čo je najlepšie - príprava je jednoduchá a nezaberie veľa času :)

8
porcií
30 min
príprava

Suroviny

1 balíček
1 balíček
1 balenie
125 g
1-2 ks
300 g alebo na varenie
2 ks

Postup prípravy

 1. 1

  Porozkladáme si Bebe keksy do 3 radov po 7-8 kúskov - striedavo tmavé a svetlé - ako šachovnica.

 2. 2

  Pripravíme si zmes tvarohu (jemný, nie hrudkovitý), masla a vanilkového cukru (dáme buď jedno balenie, alebo dve - podľa toho aké sladké to chceme mať, ale postačí jedno). Premiešame a natrieme tým rozložené keksy.

 3. 3

  Keď to máme, rozložíme druhú vrstvu keksov - rovnako ako prvú. Znova ju potrieme tvarohom s maslom a cukrom.

 4. 4

  Na prostredný rad uložíme oba banány za sebou. Najlepšie je mať keksy rozložené na nejakej igelitke alebo igelitovom vrecku, pretože treba oba bočné rady dvihnúť tak, aby sa spojili do trojuholníka - ako strecha. Jemne postláčame, aby to dobre držalo.

 5. 5

  Čokoládu roztopíme (môžeme pridať trocha oleja, ak topíme v mikrovlnke, tak sa nepripečie, a bude lepšia). Môžeme použiť čokoládu na varenie alebo mliečnu - ja som použila mliečnu, bolo to potom lepšie ako s takou na varenie :)

 6. 6

  Roztopenou čokoládou striešku potrieme. Celé to dáme niekam do chladu odstáť, aby keksy zmäkli pod vplyvom tvarohu a aby sa to celé zlepilo dobre dokopy. Potom už len krájame na kúsky a konzumujeme. Verím, že bude chutiť :)

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist