Narodeninová torta fotorecept

alex37 - fotkaalex37, 24. mája 2015
Narodeninová torta (fotorecept)
Foto: alex37

Torta k narodeninám moje maminky. Korpus podľa Lacka @mesiar50, ostatné je improvizácia použitím obľúbených ingrediencií.

20
porcií
120 minút
príprava
60 minút
na 170 °C

Suroviny

1 ks okrúhly
7 ks
210 g
210 g
100 g
2 bal.
6 PL
0,5 l
250 g
250 g
4-5 PL
Čokoládová poleva:
75 g
150 g
2 PL
Ozdoba:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Upečieme si korpus najlepšie deň vopred, ja som ho piekla podľa http://varecha.pravda.sk/recepty/orechova-torta-fotorecept/58565-recept.html tohoto receptu, Lacko, @mesiar50, ďakujem pekne, vydaril sa.

  Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pripravíme si čokoládový krém, a to tak, že uvaríme čokoládové pudingy s cukrom v mlieku, keď je hustý pridáme ešte do horúceho zhruba 75g čokolády. Maslo vymiešame s práškovým cukrom, po lyžičkách pridávame uvarený vychladnutý puding. Do tohoto krému pridáme postupne jemný tvaroh na odľahčenie.

 3. 3

  Korpus rozrežeme na tri pláty, po jednom polejeme kompótovou šťavou, natrieme jahodovým džemom a na to pokladieme na drobno nakrájané jahody, a natrieme čokoládovým krémom. Takto opakujeme ešte raz až po tretí plát, na ten už jahody nedávame, potrieme ho krémom a taktiež celú tortu a dáme stuhnúť do chladničky.

  Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Pripravíme si čokoládovú polevu vo vodnom kúpeli, vrch torty zalejeme a necháme voľne stekať po okrajoch. Toto som odpozerala tiež z Lackovho receptu, ale on to má krajšie. Polovice jahôd namočíme do polevy a poukladáme na tortu.

 5. 5

  A ešte foto v reze.

  Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@alex 37
Je to pre mna velka pocta,ze na tak vyznamnu a peknu udalost bola inspiraciou moja torta.Je rozhodne krajsia ako ta moja.Dovol, aby som tvojej maminke pri tomto
peknom zivotnom jubileu zazelal vela zdravia a stastia.


parádna je! Jahody s čokoládou je skvelá kombinácia, maminke taktiež blahoželám k sviatku.
1x snitlik