Mrkvový šalát s rascou a koriandrom

martinis - fotkamartinis, 2. júla 2013 19:56
Ďalšie recepty »
Mrkvový šalát s rascou a koriandromFoto: martinis

Väčšina z nás zrejme pozná mrkvový šalát v štýle nastrúhaná mrkva a jablko, prípadne ananás. Nevravím, že je zlý, ale môj šalát možno nabúra túto predstavu, keďže som mrkvu doplnil rascou, koriandrom, syrom cottage a mletým čili :)

1
porcia
15 min
príprava

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Tento pokrm je vlastne taká rýchlovka, najmä, ak potrebujete spotrebovať mrkvu alebo by sa k exotickému menu zišiel nejaký ľahší šalát. Mrkvu nastrúhame na hrubších slzičkách - ja som použil štyri mrkvy. Dáme do misy a posypeme mletým koriandrom a celou rascou, ktorú môžme prípadne nasucho opiecť. Množstvo neuvádzam, posypte podľa oka a ochutnajte :)

 2. 2

  Cottage zmiešame so soľou, ochuteným olivovým olejom a mletým čiernym korením. Kto má rád čili, pokojne si môže pridať jednu papričku, mne postačilo si šalát posypať mletým. Všetko spolu dobre zmiešame a odporúčam podávať ozdobené lístkami čerstvého koriandra a dobrým pečivom, podľa chuti posypané mletým čili :)

  Mrkvový šalát s rascou a koriandrom - obrázok 2
 3. 3

  Môj tip : Pokiaľ chcete dosiahnuť "krémovejšiu" konzistenciu, alebo nemáte radi syr cottage, skúste siahnuť po klasickom bielom jogurte.

Recept je zaradený do tagov:
TOPlist