Mrkvové taštičky so slivkovým lekvárom

monzet - bez fotkymonzet, 14. januára 2011
Mrkvové taštičky so slivkovým lekvárom
Foto: monzet

Jednoduché a dobré,u nás sa po nich len zaprášilo:-)

25-30 minút
na 170 °C

Suroviny

30 dkg
20 dkg
20 dkg
1/2
štipka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z múky,prášku,soli,zmäknutého masla a strúhanej mrkvy vypracujeme cesto. Rozvaľkáme na cca 4-5 mm,rozkrájame na štvorce 6x6 cm,na každý dáme lyžičku slivkového lekváru a zliepame trojuholníčky. Poukladáme na plech s papierom,prepichneme vidličkou v mieste kde je lekvár a upečieme do zlata. Teplé posypeme práškovým a vanilkovým cukrom.

Diskusia k receptu

28 komentárov k receptu
tak uz aj si ukladam,moze to byt super ,asi ich idem spravit.Ja mam zas od dcery recept na mrkvovy kolac.A strasne ho lubime :)
Výborný recept a veľká škoda, že si nenapísala, že ak sa naplnia dia džemom, sú vhodné aj pre diabetika, nejde do nich žiadny cukor. Piekla som ich pre švagra a namiesto posypania cukrom som ich pofŕkala dia čokoládou. Určite sú lepšie ako koláčiky s umelým sladidlom.
Ďakujem žienky,som rada,že sa páčia.A prepáč @ketty3811 ,netušila som,že podobné koláčiky tu už sú.Pri tom množstve krásnych receptov sa to nedá nejak odsledovať,tie tvoje vyzerajú výborne...
@ monzet ,veď to vôbec nevadí,viacero receptov sa tu opakuje s malými obmenami.Veď varenie o tom,že každý dá do receptu to svoje.Ja najbližšie vyskúšam tvoje.:-)@ zdezda a ten malinový džem nevytečie?Ja stále používam iba slivkový,možno by to chcelo zmenu.
Dnes som urobila 7 plechov (trojnásobok dávky) nevládzem ani stáť na nohách ale chutia skvele :) (po takom výkone nemám ani na ne chuť, tak zajtra ráno ku káve si pochutnám) :) Odporúčam recept.
výborné :) spravila som zo slivkového aj marhuľového lekvaru, obidve varianty sú chutné, len teda slivkový je hustejší a lepšie sa s ním pracuje. Napadlo ma, spraviť z tohto cesta na vianoce niečo ako linecké pečivo - povykrajovať tvary a pojiť lekvarom...
Výborný recept, poznám ho už asi 20 rokov a stále sa nám tieto mrkvové pirôžteky nezunovali. Pokiaľ potrebujem využiť mrkvu, ktorú neodkladám na zimu, očistím ju, postrúham a odvážim po 600g. Je to na dvojitú dávku. Odložím do mrazničky a keď máme chuť, tak ju večer vyberiem a na druhý deň upečiem pirôžteky. Plnila som ich nie len lekvárom, ale aj orechmi, dusenými jablkami, jahodovým a marhuľovým džemom. Slivkové sú však podľa nás najchutnejšie.
Dnes som u dcéry a zistila som, že v chladničke je nadbytok mrkvy a treba ju schosnovať. Padol mi do oka tento Tvoj recept a bola to výborná voľba. Koláčiky sú veľmi chutné a vôbec nechýba cukor v ceste.

Pridaj komentár k receptu: