Moja prvá slaná torta

hrky - fotkahrky, 16. novembra 2013
Moja prvá slaná torta
Foto: hrky

Prikladím ešte raz, nakoľko sa nedá opraviť priložené foto a ja som mala tortu zle odfotenú :(

60 minút
príprava

Postup

 1. 1

  Neuvádzam množstvo surovín, nakoľko je individuálne, akú veľkosť torty si zvolíte. Ja som použila uloženie 4x4 kusy, čo ale je v celkovom prevedení dosť veľká a objemná torta, a dosť ťažká. Kľudne môžete začať napr. 2x2 kúsky, prípadne 3x3

  Moja prvá slaná torta - obrázok 1
 2. 2

  Pripravíme si pomazánky, ktoré chceme na poschodia použiť, ja som sa rozhodla pre syrovú s cesnakom, maslovú z pomazánkového a obyčajného masla, s trochou pažitky a poslednú tuniakovú. Každý si môže zvoliť akúkoľvek kombináciu, čo komu najviac chutí:-)

  Moja prvá slaná torta - obrázok 2
 3. 3

  Takže začneme uložením prvých chlebíkov do rozmeru, pre aký sme sa rozhodli. Natrieme jednu z pomazánok, ja som dávala prvú syrovú, na to som naukladala plátky šunky a syra, potrieme ešte tou istou pomazánkou a murujeme ďaľšie poschodie:-) Čiže znova chlebíky, druhú pomazánku, na to znova šunka a plátkový či tvrdý syr. Takto pokračujeme do posledného poschodia. Troška pomazánky si odložíme na konečné potretie vrchu a bokov.

 4. 4

  Nakoniec som tortu prekryla plátkami šunky, môže sa prekryť aj plátkami syru. Úplne konečné bolo zdobenie, tam sa môže každý vyhrať podľa vlastnej fantázie a chutí, kto čo má rád:-) Torta mala veľký úspech a som rada, že chutila:-)

Diskusia k receptu

frona
torta je krásna, určite by sa mohla prihlásiť do súťaže o najkrajší chlebíček....
mariamka
ja sa na to nikdy nedam, lebo by som to dopatlala, trufnem si tak akurat na velkonocnu misu, obdivujem kazdeho za taku fantaziu a trpezlivost, krasna je, veru vhodna aj do tej divnej sutaze
hrky
dík Mariamka, ale určite by si to zvládla aj ty, nie je to ťažké, treba sa len pohrať :) vyskúšaj raz a budeš mať krásnu aj ty uvidíš :)
hrky
dakujem kamk, uz som to tam dala:) aj ked sa asi jedna o chlebicky a nie slane torty :) aj chlebicek som tam dala aj oblozenu misu, tak uvidime, ale nikdy som nic nevyhrala, toto len tak z recesie, ze som to tu zbadala :)
dakujem, si zlata )

Zaujímavé video z archívu TV Varecha