Ovocná torta
Ovocná torta

Moja ďalšia ovocná torta

sonulienka - fotkasonulienka, 18. marca 2017

Možno Vás už unavujem s mojimi ovocnými tortami. Ale robila som s tvarohovým krémom so želatínovým stužovačom, tak si to sem dávam práve preto, aby nezapracovala moja "skleróza"..... . Ako som postupovala.

30 minút
príprava
90 minút
tepelná úprava

Suroviny

Korpus:
12 ks
6 PL
6 PL
4 PL
2 ks
12 PL
Krém:
500 ml
500 ml
500 ml
3 ks
3 PL
2 ks
Poťah:
250 ml
500 ml
1 ks
1 PL
Ovocie drobné:
100 g
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Postup na pečenie korpusu nepridávam znovu. Tak, ako som už písala aj minule, to už tu mám. Robila som vo forme priemer 28 cm. Piekla som tri korpusy nasledovne: Vyšľahala som si 4 bielky so 4 polievkovými lyžicami kryštálového cukru do tuha, pridala žĺtky, prešľahala a na koniec som pridala 2 polievkové lyžice polohrubej múky a 2 polievkové lyžice hladkej múky rozmiešané s jednou polievkovou lyžicou kakao a 2 čajovými lyžičkami PDP. Dobre som zamiešala, aby sa mi to spojilo a vyliala som do formy, do ktorej som na spodok dala papier na pečenie a boky trochu vymastila. Piekla na 200 stupňov asi 25 minút. Ale to si už každá svoju rúru poznáte. Toto som zopakovala ešte dva krát, aby som mala tri korpusy a nemusela jeden veľký prekrajovať. Nikdy sa mi to pekne nepodarilo a takto mám pokoj.

 2. 2

  Medzi tým som si urobila krém nasledovne: Vyšľahala som si do tuha šľahačku s práškovým a vanilkovým cukrom, potom som pridala mascarpone a tvaroh a ručne som to dobre premiešala, aby sa mi to dobre spojilo. Želatínový stuťovač som robila podľa návodu, na jeden sáčok ide 100 ml vlažnej vody, vysypala som do nej želatínu a asi 1/2 minúty dobre metličkou vyšľahajte a po lyžiciach pridávajte do krému.

 3. 3

  Korpus som si natrela trochu marhuľovým džemom, tu si môžete dať, aký chcete to je jedno a začala som dávať krém. Na krém som dávala pokrájané jahody a znovu krém. Dala ďalší korpus a zopakovala som to isté. Na vrch som dala tretí korpus a ten som potrela aj boky poťahom, ktorý som si urobila z mascarpone, šľahačkou a želatínovým stužovačom, do ktorého som pridala 1 vanilkový cukor a 1 PL práškový cukor.

 4. 4

  Ozdobila som nasledovne: Rozpustila som si 100 g.čokoládu, pridala 1 PL olej a poliala tortu. No a začala ukladať ovocie a čokoládové guličky. A na koniec som ozdobila som mátovými lístočkami. Hotovo. Torta sa páčila, lem dúfam, že im bude aj chutiť.

  Moja ďalšia ovocná torta - obrázok 4
 5. 5

  Ďalší pohľad.

  Moja ďalšia ovocná torta - obrázok 5
 6. 6

  No a ako som už dala do nápadov robila som ešte dve plienkové torty - kuk tu je obrázok.

  Moja ďalšia ovocná torta - obrázok 6
 7. 7

  Už len dúfam, že sa bude páčiť a torta chutiť.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Milá @Sonulienka ty můžeš unavovat nejenom tortami, protože tvoje tvořivost je úžasná! Krásná práce, bezva suroviny, postup, fota k pomilování a následnému spapání! Jsi šikulka! Přeji krásný víkend a oslavenci všechno nejlepší!
Milá @Sonuluenka. Jen klidně otravuj dál protože to jsou dorty ke kterým bych okamžitě zasedl a nevstal, dokud bych mohl. To je jedno že by mně potom nebylo moc dobře, ale je to krása. Díky za takové recepty.