Mini žerbó fotorecept

nikola166Nikola166, 27 ročná žena, Streda nad Bodrogom, 28. novembra 2013 20:08
Ďalšie jej recepty »

Mini žerbó (fotorecept) Foto: nikola166

Tento recept ma zaujal ešte dávnejšie, našla som ho na maďarskej stránke. Moja mamka žerbó rezy miluje ( ja ich veľmi nemusím ), takže mali úspech :))

6
porcií
45 min
príprava
10 min
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
200 g
300 g
150 g
štipka
Plnka:
70 g
2 PL
Okrem toho:

Postup prípravy

 1. 1

  Studené maslo si rozmrvíme s múkou, pridáme cukor, štipku soli. Vypracujeme cesto a vložíme minimálne na hodinu do chladničky.

  Mini žerbó (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Z cesta si odoberieme malé kúsky, ktoré vyformujeme do tvaru guličiek. Opačným koncom varešky si spravíme do každej guľky priehlbinku.

  Mini žerbó (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Plnku si pripravíme zmiešaním orechov a džemu. Kto chce, môže ešte pridať cukor, ja som už nepridávala, lebo v ceste je dosť cukru aj čokoláda je sladká. Ale pridala som trocha rumu. Plnku vložíme do vytvorených priehlbiniek, poukladáme na plech, vložíme do vyhriatej rúry a pečieme cca 10 minút. Viac im netreba ! cesto je najprv mäkké, ale chladnutím stuhne.

  Mini žerbó (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Necháme vychladnúť a potom pofŕkame čokoládou, alebo namočíme do čokolády a posypeme orechmi, ozdobíme bielou čokoládou, kto ako chce - podľa fantázie. Uznávam, je to väčšia babračka ako klasické žerbó na plechu, ale ja sa rada babrem so zákuskami, takže mi to nerobilo problém :) Sú to také milé jednohubky.

  Mini žerbó (fotorecept) - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist