Medvedí cesnak s čerstvo kvasenou kapustou

stanislav747 - bez fotkystanislav747, 24. apríla 2015 17:20
Ďalšie recepty »

Tento recept mám od uja, ktorý je veľký gurmán. Od kedy mi dal ochutnať tento šalát, neviem sa ho dojesť. Verím, že bude chutiť aj vám.

10 min
príprava

Suroviny

1 ks
1 ks
1 veľká hrsť
2 %
 podľa chuti
 podľa chuti
TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

 1. 1

  Pomocou kuchynského robota nakrájame hlávkovú aj pekinskú kapustu na veľkosť ako dávame v jeseni do suda na kvasenie. Narezanú kapustu vložíme do väčšej misky.

  Medvedí cesnak s čerstvo kvasenou kapustou - obrázok 1
 2. 2

  Pridáme nasekané lístky medvedieho cesnaku - kto ako má rád vôňu a chuť cesnaku. Ja dávam jednu veľkú hrsť, netreba sa báť, medvedí cesnak je veľmi zdravý. Spolu to odvážim a pridám 2 % soli, teda na 1 kg kapusty 20 g soli. Nakoniec už iba posypeme rascou a mletým čiernym korením a premiešame.

  Medvedí cesnak s čerstvo kvasenou kapustou - obrázok 2
 3. 3

  Natlačíme do 7 dcl. zaváraninových pohárov tak, aby to nebolo úplne po vrch (aby obsah nevytiekol počas kvasenia), zakryjeme sáčkom, upevníme gumičkou aby sme zamedzili prístupu vzduchu a necháme na kuchynskej linke cca 1 týždeň. V jari, keď medvedí cesnak rastie je to vynikajúci zdroj vitamínov a navyše veľmi chutný. Samozrejme ak máte mrazený je možné urobiť tento šalát aj z mrazených lístkov cesnaku celoročne.

  Medvedí cesnak s čerstvo kvasenou kapustou - obrázok 3
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist