Medvedí cesnak s čerstvo kvasenou kapustou

stanislav747 - bez fotkystanislav747, 24. apríla 2015

Tento recept mám od uja, ktorý je veľký gurmán. Od kedy mi dal ochutnať tento šalát, neviem sa ho dojesť. Verím, že bude chutiť Zobraziť celý popisTento recept mám od uja, ktorý je veľký gurmán. Od kedy mi dal ochutnať tento šalát, neviem sa ho dojesť. Verím, že bude chutiť aj vám.

10 minút
príprava

Suroviny

1 ks
1 ks
1 veľká hrsť
2 %
 podľa chuti
 podľa chuti

Postup

 1. 1

  Pomocou kuchynského robota nakrájame hlávkovú aj pekinskú kapustu na veľkosť ako dávame v jeseni do suda na kvasenie. Narezanú kapustu vložíme do väčšej misky.

  Medvedí cesnak s čerstvo kvasenou kapustou - obrázok 1
 2. 2

  Pridáme nasekané lístky medvedieho cesnaku - kto ako má rád vôňu a chuť cesnaku. Ja dávam jednu veľkú hrsť, netreba sa báť, medvedí cesnak je veľmi zdravý. Spolu to odvážim a pridám 2 % soli, teda na 1 kg kapusty 20 g soli. Nakoniec už iba posypeme rascou a mletým čiernym korením a premiešame.

  Medvedí cesnak s čerstvo kvasenou kapustou - obrázok 2
 3. 3

  Natlačíme do 7 dcl. zaváraninových pohárov tak, aby to nebolo úplne po vrch (aby obsah nevytiekol počas kvasenia), zakryjeme sáčkom, upevníme gumičkou aby sme zamedzili prístupu vzduchu a necháme na kuchynskej linke cca 1 týždeň. V jari, keď medvedí cesnak rastie je to vynikajúci zdroj vitamínov a navyše veľmi chutný. Samozrejme ak máte mrazený je možné urobiť tento šalát aj z mrazených lístkov cesnaku celoročne.

  Medvedí cesnak s čerstvo kvasenou kapustou - obrázok 3

Diskusia k receptu

jozka2
aj mne sa slinky zbiehaju,salaty mam rada a kapustu zvlast,ale skade mam zobrat ten cesnak,ked ho tu niet.*****
tiginko
zaujímavý recept, škoda že neprišiel trochu skôr, už je u nás po medveďom cesnaku. Ale v každom prípade si recept ukladám
marikafil
no veru, aj u nás už cesnak bohato kvitne a vtedy sa už nemá trhať. ale čítala som, že do kvasenej kapusty dávajú veľkovýrobcovia plno všelijakých vecí, čo tam nepatria a ešte ju potom aj sterilizujú, čím úplne zničia vitamín C. tak som rozmýšľala, že na jeseň kúpim súdok a založím si vlastnú. no ale do 7 dcl pohára môžem aj teraz, nemusím čakať na jeseň. ďakujem:-)

Zaujímavé video z archívu TV Varecha