Losos na grile

igurman - fotkaigurman, 8. februára 2013
Losos na grile
Foto: igurman

Kedže bolo tak pekne (minulý rok v lete :-), tak aj ja som griloval. Lososa. Skvelá to ryba. Podaril sa vynikajúco! Vyskúšajte. Takže, čo Zobraziť celý popisKedže bolo tak pekne (minulý rok v lete :-), tak aj ja som griloval. Lososa. Skvelá to ryba. Podaril sa vynikajúco! Vyskúšajte. Takže, čo budeme potrebovať.

8
porcií
20 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 kg (cca)
8 PL
5 PL
5 PL
z 2 citrónov
Postup

 1. 1

  Z hore uvedených surovín si pripravíme omáčku, hlavne dobre premiešame. Kôpor a medovku dobre nasekáme a hlavne nešetríme množstvom. Použite, namiesto obvyklého bieleho korenia ktoré sa hodí na ryby, čierne. Tak isto som použil namiesto olivového oleja, slnečnicový olej. Má vyšší bod prepálenia a pre mňa, v tomto prípade, viac vyhovuje.

  Losos na grile - obrázok 1
 2. 2

  Lososa začneme pripravovať o deň skôr. Nachystáme si plech na pečenie, doň položíme pláty lososa.

  Losos na grile - obrázok 2
 3. 3

  Dobre v masírujeme pripravenú omáčku. Používam plech na pečenie, lebo mi omáčka netečie všade. Potom zabalím do alobalu, prípadne ešte do potravinárskej fólie a dám do chladničky, do ďalšieho dňa. Nech sa pekne marinuje! Na ďalší deň už len grilujeme. Ja som tentokrát použil plochý gril. Grilujeme cca. 10-12 minút z každej strany, podľa hrúbky filety a výkonnosti grilu. Takto pripravený losos má úžasnú chuť. K lososu sa hodí grilovaný baklažán a cuketka. Pokiaľ ich budete grilovať treba ich pokvapkať na každej strane olejom, vylepší im to chuť! Ako prílohu podávajte opečené zemiaky, prípadne iba rukolu alebo ja som pripravil aj zeleninový šalát. Dobrú chuť praje iGurman!

  Losos na grile - obrázok 3

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia