Londýnske rezy

babi - fotkababi, 29. júna 2010

Tento recept mám ešte od mojej mamičky a keďže ja som už babička, tak je naozaj starý. Je to asi najoblúbenejší rodinný recept na koláč. Ak ho nezjete / čo sa u nás nestáva/ vydrží dlho .

30 minút
príprava
15-20 minút
na 180 °C

Suroviny

210 g
1/2
140 g
70 g
3
3
200  g
140 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Múku + kypr.pr. spracujeme s maslom ,cukrom a žľtkami . Zabalíme do igelitováho sáčku a necháme v chlade odležať aspoň 30 min.

  2. 2

    Potom cesto rozvaľkáme a dáme na plech. Popicháme vidličkou a dáme do vyhrietej rúry na 180°c na 5 min. predpiecť. Vyšlaháme si bielka do tuha, potom pomaly pridávame cukor a nakoniec varechou vmiešame pomleté orechy.

  3. 3

    Na predpečené cesto natrieme lekvár -primeranú vrstvu- a naň rozotrieme pripravený sneh. Vložíme späť do rúry a do ružova zapečieme.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Babi, ja ako som čítala recept, tak som si ho predstavovala, takže už viem ako vyzerá a aj ako chutí. Ibaže ja ho jesť nemôžem, ( škoda ), lebo je tam cukor a sneh zo sladidlom by asi nebolo ono, či by sa to vôbec dalo.Ale niekto si ho rád zapíše.
@babi - veru , je to kalacik nasej mladosti :-) U nas sa tiez robieval , ale volali sme ho " Zasnezena romanca " . Uplne som nanho zabudla . Mozno ho niekedy upeciem ...
Dnes mám 60 rokov a moja 85-ročná mamka mi na oslavu, ktorá trvá už tretí deň, napiekla moje obľúbené Londýnske rezy. Ponúkam ich spolu s receptom. Sú výborné a doposiaľ chutili každému.