Ľanový wrap

iwusha - fotkaiwusha, 14. januára 2014
Ľanový wrap
Foto: iwusha

Originálny recept pochádza z knihy Dr. Davisa - Život bez pšenice. Vhodný je pri bezpšeničnej diéte, keďže namiesto múky sa tu používajú zomleté ľanové semená. Takýmto wrapom môžete nahradiť ten klasický, spravíte tak niečo pre svoje zdravie :)

2
porcie
10 minút
príprava
5-7 minút
na 220 °C

Suroviny

3 PL
1/4 ČL
1/4 ČL
1/4 ČL
 štipka
1 PL (roztopený)
1 PL
1 ks veľké

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zmiešame mleté ľanové semienka, prášok do pečiva, sušený cesnak, mletú papriku a soľ. Následne vmiešame roztopený kokosový olej. Pridáme vajce a vodu, aby vznikla súvislá hmota.

  2. 2

    Autor knihy takto vzniknuté cesto rozotiera na vymastený pekáč vhodný do mikrovlnky a pečie ho v nej na vysokom výkone 2 až 3 minúty. Keďže ja takúto nádobu, ktorú by som mohla dať do mikrovlnky, doma nemám, piekla som wrap v rúre (takej miniatúrnej - ale samozrejme dá sa aj v klasickej). Plech som si vyložila papierom na pečenie a to cesto som naň natenko natrela a snažila sa formovať ho do pekného kruhového tvaru. Piekla som pri 220 stupňoch asi 6 minút. Treba si to kontrolovať. Ak sa wrap dá odlepiť z pekáča, resp. papiera na pečenie je hotový. Z tohto množstva som spravila dva wrapy.

  3. 3

    Keď už máme wrap hotový, môžeme si ho naplniť čímkoľvek. Ja som použila kari dressing a čerstvú zeleninku.

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Hm, zivot bez psenice, zaujmave, co vsetko sproste si ti ludia nevymyslia..zaujimalo by ma, ci pan "Dr. Davis" vie, ze lan obsahuje kyanogenne glykozidy, bububu, latky pribuzne cyankali, hehehhe a pri mleti sa uvolnuju, bubuuuuu :D
mna nahodou ta kniha zaujala, takze som si ju tiez zaobstarala, ma to svoju logiku, nehovorim, ze mame zachadzat do extremov, ale mozeme si rozsirit obzory a z informacii sa vybrat...
Mňa tá kniha zaujala z toho dôvodu, že mám astmu, ekzém a všetky možné alergie a príznaky týchto chorôb by po vylúčení pšenice zo stravy mali ustúpiť až celkom zmiznúť. Takže to skúšam, veď nič za to nedám. Okrem toho je už dávno všeobecne známe že z pečiva a všelijakých cestovín sa priberá, takže niečo na tej pšenici asi bude.
@iwusha o tej knihe som počula a recept sa mi páči. Skúšam byť paleo a zatiaľ môžem hovoriť len v dobrom. Treba vydržať aspoň 1 mesiac, prajem Ti , aby Ti život bez pšenice pomohol.
ak pokusy s vylúčením určitých surovín majú pomôcť zdraviu-držím všetky prsty..nech sa tak stane...ale - všetko s mierou..
ďakujem za všetky milé komentáre :) zatiaľ neviem objektívne posúdiť, či vylúčenie pšenice zo stravy má nejaký zmysel, stravujem sa takto len od začiatku roka a to je dosť krátka doba, no ako som už povedala, za pokus to stojí. @mamatata2 o paleo diéte som takisto čítala, no zatiaľ mám na to slabú vôľu, preto som sa pre začiatok vzdala aspoň tej pšenice.

Pridaj komentár k receptu: