Ľanový wrap

iwusha - fotkaiwusha, 14. januára 2014
Ľanový wrap
Foto: iwusha

Originálny recept pochádza z knihy Dr. Davisa - Život bez pšenice. Vhodný je pri bezpšeničnej diéte, keďže namiesto múky sa tu používajú zomleté ľanové semená. Takýmto wrapom môžete nahradiť ten klasický, spravíte tak niečo pre svoje zdravie :)

2
porcie
10 minút
príprava
5-7 minút
na 220 °C

Suroviny

3 PL
1/4 ČL
1/4 ČL
1/4 ČL
 štipka
1 PL (roztopený)
1 PL
1 ks veľké

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zmiešame mleté ľanové semienka, prášok do pečiva, sušený cesnak, mletú papriku a soľ. Následne vmiešame roztopený kokosový olej. Pridáme vajce a vodu, aby vznikla súvislá hmota.

  2. 2

    Autor knihy takto vzniknuté cesto rozotiera na vymastený pekáč vhodný do mikrovlnky a pečie ho v nej na vysokom výkone 2 až 3 minúty. Keďže ja takúto nádobu, ktorú by som mohla dať do mikrovlnky, doma nemám, piekla som wrap v rúre (takej miniatúrnej - ale samozrejme dá sa aj v klasickej). Plech som si vyložila papierom na pečenie a to cesto som naň natenko natrela a snažila sa formovať ho do pekného kruhového tvaru. Piekla som pri 220 stupňoch asi 6 minút. Treba si to kontrolovať. Ak sa wrap dá odlepiť z pekáča, resp. papiera na pečenie je hotový. Z tohto množstva som spravila dva wrapy.

  3. 3

    Keď už máme wrap hotový, môžeme si ho naplniť čímkoľvek. Ja som použila kari dressing a čerstvú zeleninku.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
mna nahodou ta kniha zaujala, takze som si ju tiez zaobstarala, ma to svoju logiku, nehovorim, ze mame zachadzat do extremov, ale mozeme si rozsirit obzory a z informacii sa vybrat...
1x reteza
Hm, zivot bez psenice, zaujmave, co vsetko sproste si ti ludia nevymyslia..zaujimalo by ma, ci pan "Dr. Davis" vie, ze lan obsahuje kyanogenne glykozidy, bububu, latky pribuzne cyankali, hehehhe a pri mleti sa uvolnuju, bubuuuuu :D