Krémrole plnené plnenou paprikou fotorecept

terakota - fotkaterakota, 10. mája 2015 8:52
Ďalšie recepty »
Krémrole plnené plnenou paprikou (fotorecept)Foto: terakota

Netradičný názov, ale v podstate sa to ani ináč nedá pomenovať. Videl som to v Nápadoch, ktoré mi posielajú priatelia ako prezentácie a reklamy. Vyskúšal som to a je to tu.

15 min
príprava
30-45 min
na 160-180 °C

Suroviny

podľa chuti (alebo štipľavá, žltá, zelená, červená)
 rozvaľkané
1 ks na potieranie pri pečení
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  V prvom rade vyberieme vhodné podlhovasté papriky, sladké štiplavé medze sa nekladú v tomto. Pozdĺž ich narežeme a jadierka so srdcom vyrežeme, rebrá po stranách ponecháme, hlavne u štiplavej. Pripravenú fašírkovú zmes naplníme do papriky. Zloženie neuvádzam, každý podľa svojej chuti a vôli. Môže byť z kuracieho mäsa, bravčového mäsa, syrové a pod.

  Krémrole plnené plnenou paprikou (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Lístkové cesto narežeme cca na 2 - 3 cm prúžky a naplnené papriky zarolujeme do špirály. Naložíme na pekáč potrieme vymiešaným vajcom. Posypeme rascou a kamennou soľou.

  Krémrole plnené plnenou paprikou (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pečieme vo vyhriatej rúre na 160 - 180 °C Priebežne ešte raz potrieme so zvyškom vajca a pekne do zlatova upečené môžeme podávať. Prílohám a príležitosti sa medze nekladú, každý si urobí po svojom. Ide iba o nápad a kombináciu pekného s dobrým. D o b r ú ch u ť ! ! **********************************************************

  Krémrole plnené plnenou paprikou (fotorecept) - obrázok 3
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist