Kokosové košíčky fotorecept

evusik - fotkaevusik, 1. októbra 2010
Kokosové košíčky (fotorecept)
Foto: evusik

Chcela som robiť keksíky z lisu, bohužiaľ hneď na začiatku som čosi zlomila a bolo po lise. Muž keď prišiel domov, snažil sa asi Zobraziť celý popisChcela som robiť keksíky z lisu, bohužiaľ hneď na začiatku som čosi zlomila a bolo po lise. Muž keď prišiel domov, snažil sa asi pol hodinu, potom vyhlásil "To je ale šmejd" a hodil ho do koša. A čo ja z cestom? Tak som vymyslela iný spôsob využitia a celkom sa mi zadarilo :-)

60 minút
príprava
13 minút
na 180 °C

Suroviny

300 g
250 g
300 g
100 g
2 ks
1 dl
100 g
1 bal.
Náplň:
 v rume
Na obaľovanie:

Postup

 1. 1

  Všetky suroviny zamiesime na hladké cesto, zabalíme do fólie a dáme do chladničky na 1 hodinku. Formičky na košíčky vymažeme olejom a do každého natlačíme trochu cesta. Do stredu dáme hrozienka namočené v rume a prikryjeme cestom. Hmotu dávame do košíčkov tak, aby v strede bola priehlbina. Dáme piecť do vyhriatej rúry na 180°C na 13 minút.

  Kokosové košíčky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Upečené košíčky ešte horúce vyklopíme do práškového cukru zmiešaného s vanilkovým cukrom ....

  Kokosové košíčky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  miskou zahrkáme, aby sa nám košíčky pekne rovnomerne obalili.

  Kokosové košíčky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Ja som si nešťastnica, nešťastná zarobila dvojitú dávku, keksíky robené pomocou lisu sú totiž rýchlo hotové a ja som sa tešila na minimálne plnú plechovicu dobrých kokosových keksíkov. No ale čo už. Košíčkov mám asi 25 a aby trúba nestála tak som to striedala. Cez fóliu som vyvaľkala cesto asi na 1 cm a vykrajovala srdiečka. Ešte horúce som ich obalila v cukrovej zmesi.

  Kokosové košíčky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  košíčky som robila plnené hrozienkami, do druhých som dala lieskový orech a tretie som robila len tak a všetky sú veľmi dobré :-)

  Kokosové košíčky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Poukladala som ich do plechovej krabice, každú vrstvu preložila desiatovým papierom a takto uložené vydržia aj mesiac. Pokiaľ ich skôr nezjeme :-)

  Kokosové košíčky (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

zdezda
Si skvelá gazdinka, vždy sa vieš vynájsť:-) a to vari chystáš už k Vianociam, keď si robila z dvoch dávok?
remcula
Ó, krááása!!! Jak říkám, za chvíli se peče, takže se to fakt hodí.
janaja
Výborne si si poradila. A určite to bolo výborné.To mi pripomenulo môj príbeh s pečením. Syn, keď mal osemnástku ma zrazu ráno požiadal, či by som mu upiekla niečo, že si pozval kamarátov. Tak som rýchlo vybrala recept na dobrý zákusok. Podaril sa a keďsom ho niesla už pripravený niekde odložiť,hľadala som bezpečné miesto, aby sa s ním niečo nestalo, tak som zavadila do zárubne a z milého zákuska zostala jedna veľká kopa na zemi. A keďže už som nemala čas upiecť iný, tak som zvrchu zobrala čo sa dalo a urobila klasické guľky. Ponaučenie pre syna: nežiadať o upečenie na poslednú chvíľu.
evusik
@janaja aj som sa zasmiala, aj si mi pripomenula moje kuchárske začiatky. Keď som ako tak zvládla varenie, pustila som sa do pečenia a keď sa celkom nepodarilo nebol zákusok, boli guľky a veru pokiaľ som sa nenaučila mávali sme ich často :-)
evusik
@mischa veru ani sa nenazdáme a už tu budú..... ja ich veru budem tiež piecť lebo sú výborné - kokosové ľúbime všetci..... máš krásne nové foto :-)