Kiwi koláč

majuska7111 - bez fotkymajuska7111, 3. februára 2013 19:28
Ďalšie recepty »

Keďže mám doma malé bábätko, nemám moc času na veľké vypekanie. Ak hľadáte recept na rýchly a dobrý koláč, jeden pre vás mám.

30
porcií
30 min
príprava
15 min
na 180 °C

Suroviny

Piškóta:
4 ks
4 PL
4 PL
Krém:
2 kelímky (pochúťková)
podľa chuti
min. 4 ks
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Piškótu som robila presne tak isto, ako keď robím základný piškótový korpus na tortu. Bielka vyšľaháme spolu s cukrom do tuha, potom po jednom zašľahávame žĺtky.

  Kiwi koláč - obrázok 1
 2. 2

  Nakoniec iba vareškou pridáme múku. Ak máme väčší plech, alebo chceme hrubšie cesto, môžeme dať 5 vajec, 5 PL múky a 5 PL kryštálového cukru. Kypriaci prášok nie je treba, cesto nebude "spľasnuté", nebojte sa. Ale kto chce, môže dať, ja nedávam.

  Kiwi koláč - obrázok 2
 3. 3

  Na vymastený a múkou vysypaný plech vylejeme hmotu, uhladíme a pečieme. Dĺžka pečenia je veľmi individuálna, podľa toho, akú máte trúbu. Ja som piekla asi 15 minút na 180 stupňov. Po upečení necháme cesto chladnúť aspoň 15-20 minút.

  Kiwi koláč - obrázok 3
 4. 4

  Krém si pripravíme tak, že vyšľaháme šľahačku, pridáme kyslé smotany a podľa chuti práškový cukor. Spolu zmiešame a vylejeme na vychladnutý korpus. Natrieme na celú časť korpusu. Nakrájame kiwi na plátky a ukladáme do tvaru, aký si zvolíme. Môžeme hustejšie alebo hrubšie kolieska, kto má ako rád.

  Kiwi koláč - obrázok 4
 5. 5

  Pripravíme si želatínu podľa návodu, vylejeme na vrch koláča, necháme stuhnúť a podávame. Podotýkam, že ja som musela urobiť cez víkend koláče dva, lebo sa tak rýchlo zjedli. Je to fajnovka :) však uvidíte :) Dobrú chuť!

  Kiwi koláč - obrázok 5
Recept je zaradený do tagov:




TOPlist