Keksové rezy fotorecept

maxinka - fotkamaxinka, 26. augusta 2016
Keksové rezy (fotorecept)
Foto: maxinka

Komu sa práve nechce piecť, ako teraz mne, ale koláč by chcel, urobí keksové rezy.

Suroviny

 (napr. Petit beurré)
1 ks
1 ks
8 dcl
250 g
200 g
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Zo 4 dcl mlieka a vanilkového pudingového prášku uvaríme puding. Necháme vychladnúť. Občas premiešame aby sa neutvorila kôra. Rovnako uvaríme zo zvyšného mlieka čokoládový puding.

 2. 2

  Maslo vymiešame s vanilkovým aj práškovým cukrom. Rozdelíme na dve časti. Jednu polovicu vyšľaháme s vanilkovým pudingom. Druhú časť s čokoládovým pudingom.

  Keksové rezy (fotorecept) - obrázok 2
 3. 4

  Začíname vrstviť. Na plech rozložíme sušienky.

  Keksové rezy (fotorecept) - obrázok 4
 4. 5

  Na keksy rozotrieme čokoládový krém.

  Keksové rezy (fotorecept) - obrázok 5
 5. 6

  Na čokoládový krém keksy, vanilkový krém, keksy,

  Keksové rezy (fotorecept) - obrázok 6
 6. 7

  čokoládový krém, posledná vrstva sú keksy. Povrch keksov potrieme slabou vrstvou krému a polejeme čokoládovou polevou. Odložíme do chladničky stuhnúť, najlepšie cez noc. Na druhý deň sú rezy krásne mäkkučké.

  Keksové rezy (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Práve si na niečom podobnom pochutnávame, možno sme to robili včera večer v rovnakom čase:-) povaľovali sa mi tu už dlhšie Bebe sušienky, ja som plnila kašou z pohánkovej krupice+maslo. Tvoj nápad na celý plech sa mi páči, vyzerá to ako ozajstné rezy, pekný recept, @maxinka


2x haji, radost
Nie som velkou zastankynou vyuzivania kupovanych susienok, ale raz za cas preco nie? Hlavne v lete ked sa cloveku nechce stat pri zapnutej rure je to celkom fajn napad a rezy vyzeraju velmi efektne :)))))))))))
1x haji
@Monty469 (27.8.2016 14:06)

V poslednom čase nachádzam veľa skvelých nepečených múčnikov, ktoré šetria čas. Som zamestnaná a nemám ho veľa. Preto rada uvítam aj takéto recepty nenáročné na prípravu, urobím večer a vychutnám pri rannej káve. A zabalím aj pre kolegov v práci. Tieto rezy tiež patria medzi moju prvotinu.