Karamelovo-čoko-vajcový likér

janazjarku - fotkajanazjarku, 19. mája 2010

Mierne alkoholický nápoj vhodný ku dobrej kávičke a či koláčiku.

Suroviny

3 ks
3 PL
2 KL
0,3 l
250 ml
100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kondenzované mlieko dáme v plechovke variť do vody na 2 hodiny po uvarení dáme vychladnúť do studenej vody. POZOR otvárať až po vychladnutí , lebo už som raz bola opálená keď som bola nedočkavá :-D Vaječné žltka vymiešame s práškovým a vanilínovým cukrom . Do kondenzovaného mlieka vmiešame čokoládu podľa chuti mliečnu, alebo horkú a spojíme s vymiešanými žltkami. Čokoláda sa bez problémov roztopí, lebo to skaramelizované mliečko bude po otvorení určite trochu teplé.

  2. 2

    Tak a teda na zdravie varecháči ! Likérik som robila včera /aj som olízla/ , lebo moja svokruš má v nedeľu meniny , aby mohla pohostiť spoludôchodkyne . Ozi v tom mojom skončili čokoládový zajkovia zvyšený od Veľkej noci :-)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
To nie je likér, to je zákusok. Robievam vaječný, teda to kondezované mlieko nevarím a nedávam čokoládu. Robím ho z liehu a pridám mlieko podľa potreby. Aj ten je výborný.
Ja robím vajčiak: 5 žĺtkov, 250 g práš.cukru, 1 kondenzované mlieko, 1/2 l rumu a trocha kakaa. Všetko riadne vymiešam a pomaly pridávam rum.Je to veľmi dobré. A keď to zhustne, dolievam rum. Mňamky.
Ja robievam čokoladovy ale bez vajec.Je tiež velmi dobry.