Kačacie a kuracie stehná na kapuste

patroveckypitrs - fotkapatroveckypitrs, 8. marca 2016

Kuracie štvrte bežne pečiem na kyslej kapuste. No mal som aj kačacie stehna. Tak som ich spolu upiekol a verte je to veľmi dobré.

8
porcií
1 deň minút
príprava
100 minút
na 170-180 °C

Suroviny

4 ks
4 ks
1000 g
2,5 dcl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Chcel som aby sa kačacie stehna naraz upiekli s kuracími. Tak som večer do misky dal kačacie stehna a zalial ananásovým džúsom. V tom som ich nechal marinovať do druhého dňa. Na druhy deň som kačacie stehna vybral z džúsu a ten odložil. Kačacie stehna a kuracie štvrte som orezal kúsky tuku a potom ich dobré osolil. Kúsky tuku som nechal, tie pôjdu do kapusty.

 2. 2

  Kapustu som dal do sitka a nechal odtiecť s kyslej vody. na plech som na spodok dal vrstvu kapusty. Na ňu pokladal stehna a posypal rascou. Okolo som dal kúsky orezaného tuku. Zvyšnou kapustou som vyplnil medzery medzi stehnami. Nakoniec som to podlial asi s 1,5 dcl džúsom v ktorom boli kačacie stehna.

  Kačacie a kuracie stehná na kapuste - obrázok 2
 3. 3

  Mal som to na plechu tak som to zakryl alobalom a dal do rúry piecť na 170°C. Po 75 minútach som to odokryl a nechal pripiecť na 30 minút na 180°C. Opakujem treba si to prispôsobiť vlastnej rúre. Už pri zapekaní sa šírila vôňa po celom byte. Neskutočne to dobré vonia. Počas pečenia som urobil k tomu zemiakovú kašu ta nám najviac k tomu chutila. Po upečení som na tanier servíroval stehno kapustu a kašu. Jedli sme dosť horúce od nedočkavostí. Čo myslite ktoré stehna sa zjedli prvé? Ak hádate kačacie tak ste uhádli. Je to dobrota veľká. Želám aj vám dobrú chuť. Od teraz sa budem snažiť to spolu piecť.

  Kačacie a kuracie stehná na kapuste - obrázok 3

Diskusia k receptu

jofolit
Dobrota na jednom plechu. Takéto mám rád nenáročné na prípravu.
jujoska
dobre si to vymyslel s tym dzusom, skvele ze to takto funguje
pankrac
Znie to zaujímavo. Musím to skúsiť, tiež mám kačacie stehna.***** K.K.
klukodvody
Výborně. Já takto podobně peču kuřecí stehna na způsob kachny nebo husy a vidíš ten nápad dát tam k tomu kachní stehna je parádní ta chuť kuřecích stehen se zvýrazní. Moc dobré.
Jinak jsem vyzkoušel Tvůj szegedin se salkem. Vyšlo to a nechtěně jsem to nějak pokazil ten Tvůj postup, ale vzniklo z toho něco suprového a tak dobrý szegedin jsem dlouho nejedl.
1x radost
monty469
Jeden lepší recept ako druhý. Ty si to tu dnes rozbalil :-)5*
sracz
Vďaka Tebe a ostatným "gazdiniakom, typu @mesiar50 , @gordonko , @klukodvody a @podobni , som si v mojej KK vytvoril kategóriu "chlop pri šparhece", do ktorej ukladám všetko chutné, čo patrí k mariášu, na chalupu, ..., pod stan, k táboráku! Určite sa mi to raz zíde. Keď nie, tak mojim potomkom! O kvalite kačacieho a kuracieho "tandemu" v Tvojom 5* predvedení, kamarát @patroveckypitrs vôbec nepochybujem, ba som presvedčený, že sa s chuťami Tvojich stravníkov za nim len tak "zaprášilo"!
jozka2
Velmi chutne si navaril Peter,skusim vyskusat.5*****
mindalka
Stehienka oboje naložené vo vákuovej miske, už sa teším na veľkonočné kačaco kuracie pečenie. Opäť niečo nové a isto aj chutné.
mindalka
Podarilo sa, dnes varím už druhý krát. Použila som čerstvý rozmixovaný ananás.
1x radost
marianne
Rozmixovala som čerstvý ananás po vzore @mindalka , kačacie stehná sa už marinujú. Zajtra som zvedavá ako zafungujú s kyslou kapustou, ani vo sne by ma to nenapadlo, ale Tvoje recepty ma ešte nesklamali, aj keď niekedy pre mňa čudné kombi, ale výsledok mi vždy šmkakuje tak, že mám na Teba extra kolónku a veľa z Tvojích receptov sú už stálicou..
1x radost