Hrnčekové knedle

janadelfi - fotkajanadelfi, 19. apríla 2010
Hrnčekové knedle
Foto: janadelfi

Moja svokra robieva hrnčekové knedle a mne sa veľmi páčili.....recept som si napísala a uložila do "kabelky". Kto by nepoznal ženské kabelky....viacej som ten recept nenašla.... Bola som nútená niečo vytvoriť, tak som si recept na tieto knedle zlepila z dvoch receptíkov..... Do tejto knedle som pridala petržlenovú vňaťku..... Ak dobre rátate, ja mám hrnčekov 5 ks lebo tieto ktoré mi darovala manželova mama sú trošku väčšie.....

Suroviny

4 ks
3 ks
3 dl
90 g
180 g
1 ks
trošku

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Ešte pred samotnou výrobou si pripravíme čajové hrnčeky, ktoré vymastíme masťou, alebo iným tukom a vysypeme múkou - hrubou, polohrubou - ja som použila detskú krupicu, lebo som múku minula...... Hrnčekov si pripravte na toto množstvo radšej 6 kusov.

  Hrnčekové knedle - obrázok 1
 2. 2

  Žemle, alebo rožky pokrájame na kostičky a zalejeme rozpusteným maslom. V mlieku rozhabarkujeme žĺtky, osolíme a nalejeme na žemle a necháme chvíľu postáť. Za tú chvíľu si môžeme vyšľahať tuhý sneh, ktorý zatiaľ odložíme. K žemliam pridáme múku a kypriaci prášok, premiešame a zľahka vmiešame odložený tuhý sneh z bielkov. Zmes musí byť vláčna. Veľkou lyžicou plníme hrnčeky len mierne nad polovicu. Vložíme do kastróla, alebo hrnca v ktorom začína vrieť voda, pozor, radšej naliať menej vody a potom pridať rýchlovarnou kanvicou. Voda má siahať cca na trištvrte čajového hrnčeka, nie viacej, lebo by prskala do hrnčekov.......

  Hrnčekové knedle - obrázok 2
 3. 3

  Knedle varíme 40 - 45 min. na stíšenom plameni - prikryté. Skúsime špajdlou a ak je - vytiahneme hrnčeky z vody von. Ja mám na to vyťahovátko na zaváraniny. Ale robila som to aj utierkou, alebo rukavicou na hrnce. Ak sme dobre vymastili a vysypali hrnček tak idú knedle vyklopiť - ak nie pomôžeme si nožíkom. Jemne obkrojíme okolo hrnčeka a vyklopíme. Po vyklopení knedličku potieram tukom a môžeme krájať.

  Hrnčekové knedle - obrázok 3
 4. 4

  Tak a toto je to úžasné vyťahovátko na horúce poháre, hrnčeky.......

  Hrnčekové knedle - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Na tom "vyťahovátku" som sa pobavila, lebo si mi pripomenula jednu príhodu, udiala sa v Egypte. Pri pyramídach vyhlásili poplach, že má niekto pri sebe bombu. Jedna žena sa nahlas spýtala druhej: A to použijú to hladátko na bombu? A druhá ju zahriakla: Nepoužívaj medzinárodné výrazy, všetci ti budú rozumieť!"
Na to prvá nechápavo odpovedala: Hladátko je medzinárodný výraz??