Halušky z knihy Kulinária Maďarsko

evas13 - fotkaevas13, 12. apríla 2010
Halušky z knihy Kulinária Maďarsko
Foto: evas13

Halušky mám rada od detstva, lenže ako som sa vydala halušiek som robila menej, nakoľko manžel cestoviny vôbec nemusel. V tú dobu som ich robila od oka a nie vždy sa mi pre nás dvoch vždy podarili. Nakoniec som kapitulovala a sem tam som uvarila cestoviny. Až keď som sa prihlásila do @varechy a vyhrala som knihu Kulinária Maďarsko, tam som si vyhľadala recept na halušky a pripravila som si ich. Boli výborné a tak Vám píšem rozpis. Nech sa páči.

4
porcie
15 minút
príprava

Suroviny

2 ks
na hrot moža
400 g
40 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vajcia rozklepeme do hlbokej misy a prilejeme 200 ml vody. Postupne pridávame toľko múky, aby sme získali mäkké cesto. Cez riedke sitko pretlačame cesto do vriacej osolenej vod. Halušky hádžeme aj z namočenej dosky namočeným nožom. Hotové halušky vyplávajú na povrch. Scedíme ich a prepláchneme vlažnou vodou, necháme odkvapkať a premiešame v horúcej masti.

  2. 2

    Použila som polohrubú múku a namiesto masti olej. Soľ som pridala k vajciam na hrot noža. Boli výborné a odvtedy ich pripravujem len takto. Manžel rokmi zmúdrel a tiež si ich dá. Prajem dobrú chuť.

Diskusia k receptu

16 komentárov k receptu
Evas13,potešila si,halušky máme veľmi radi a paprikáš ešte viac :-)).Halušky robím "od oka",ale urobím originál,aj s tou masťou.Veď lekári ju zasa preferujú viac,ako oleje,snáď okrem olivového.
So rada, že vás môj jednoduchý recept potešil. Masť je dobrá a najlepšia doma vytopená a na tom sme boli odchované, ale mňe lekári zakazujú pomáli všetko.
používateľ nemá avatar
dry
Halušky robím z hustejšieho cesta. Mám ich radšej, keď sú tvrdšie, nerozvarené. V Maďarsku sa dajú kúpiť "haluškovače" na malé, chutné halušky. Najradšej mám kurací paprikáš na smotane s haluškami.
@elicirka v knihe "Kulinária Maďarsko", ktorú som vyhrala vo Vareche. sk nebolo písané akú múku treba použiť, rozhodla som sa podľa vlastného uváženia a boli dobré. Je na tebe akú múku použiješ. Najčastejšie sa používa polohrubá, ale tiež môžeš miešať. Mnohý preferujú múku so slniečkom na obale.

Pridaj komentár k receptu: