Frankfurtská polievka

bozulka - fotkabozulka, 29. marca 2010
Frankfurtská polievka
Foto: bozulka

Od nedele z raňajok mi ostali párky,frankfurtské párky preto ten názov.Toto je jedna z tých polievok kde využívam rôzne zbytky.

10 min minút
príprava
25-30 minút
tepelná úprava

Suroviny

koľko máme doma
1 ks
1 ks
 lyžica
asi 2  lyžice
2  ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na olej dáme jemne pokrájanú cibuľu ,kedˇzačne peniť pridáme na kolieska pokrájané párky a chvíľku opekáme,pridáme lyžičku múky a opečieme do červena /nie spáliť/ potompridáme trošku rasce/mletú/ červenú mletú papriku premiešame a zalejeme studenou vodou podľa potreby.premiešavame aby sa nám neurobili žmolky a keď začne polievka vrieť pridáme na kostičky pokrájaný zemiak,korenie bujon a varíme do zmeknutia zemiakov.Dochutíme podľa vlastnej chuti-ja pridávam aj pálivú chilli omáčku. Dochutím zelenou vňaťkou.Je to rýchle,jednoduché a dobré.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
používateľ nemá avatar
dry
Frankfurtskú polievku robím trochu inak. Postup je rovnaký, ake párky a zemiaky pridávam až po rozmixovaní cibulky v polievke. Dostanete krémovú polievku nakoniec ochutím solou a čiernym mletým korením.
Vercaa100,ďakujemprepáč že reagujem až teraz,ale neviem prečo sa tento mail dostal do spamu a náhodou som ho tam objavila.Ešte raz prepáč,nezvyknem nereagovať.
Želám všetko dobré !!!
1x medika
No a už je to tu -mám na polievke igelit.Ale bohužial polievka je zjedená a "igelit"odstrániť neviem.Tak pardon!!!