Francúzske zemiaky

matus113 - fotkamatus113, 18. novembra 2009
Francúzske zemiaky
Foto: Matus113

Na slovensku veľmi obľúbený až tradičný recept.

4-5
porcie
60 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

600 g
3 ks
2 ks
3 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zemiaky si uvaríme v šupke a potom ošúpeme. Na dno zapekacej misy dáme maslo a nakrájame prvú vrstvu zemiakov na kolieska, osolíme, pridáme rascu.

  2. 2

    Dáme osmažiť cibuľku do zlatista a pridáme na kolieska nakrájanú klobásku - opražíme a dáme na zemiaky. Pridáme na tvrdo uvarené vajíčko, ktoré pretlačíme na krúžky. Rovnako urobíme druhú vrstvu. Zalejeme smotanou a dáme zapiecť do vopred vyhriatej rúry na 180 stupňov.

  3. 3

    Pečieme cca 40 - 45 min a posledných 5 minút necháme vrchnú vrstvu zapiecť.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Vymazať
Ja robím francúzske zemiaky zo surových,na kolieska nakrájaných zemiakov,plech prikryjem alobalom.Zemiaky sú úplne iné ako z uvarených.Ďalší postup je taký istý.Ja som to tiež robiavala z uvarených v šupke,ale to sa nedá porovnať.Vyskúšajte a vychutnáte si ten rozdiel.Dobrú chuť!
1x marie44
Vymazať
Ja robim francúzske zemiaky tak, že dám vrstvu zemiakov surových nakrájaných na spodok nádoby, na to poukladám vrstvu točenej slovenskej salámy,nie klobásu lebo to je potom moc mastné, potom vrstvu vajíčka nakrájaného na kolieska , každú vrstvu osolím, okorením a opaprikovým a zalejem kyslou smotanou vymiešanou s vajíčkani a zalejem skoro nakoniec.Už keď to je skoro hotové nastúham navrch nahrubo syr eidam je to takto veľmi dobré prajem dobrú chuť.
1x meluska