Fánky fotorecept

babina49 - fotkababina49, 19. februára 2012
Fánky (fotorecept)
Foto: babina49

Tento recept mám od mojej svokry,je jednoduchý a rýchly.Robila ho každý rok na fašiangy. Cesto treba zamiesiť ako na rezance,také husté,aby sa nelepilo a dalo rozvaľkať na minimálnom množstve múky,lebo potom horí v oleji. Cesto som rozdelila asi na 6 malých bochníčkov,ktoré som si všetky rozvaľkala naraz,lebo počas praženia to už nie je možné.Pokrájala som to a vyprážala na horúcom oleji a ukladala na servítku do pekáčika.

Suroviny

podľa potreby
2 celé
2
4 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Zo surovín zamiesiť cesto husté,ako na rezance.Je potrebné rozvaľkať si všetky cestíčka naraz,poukladať na seba,aby sme počas praženia stíhali už len rozkrajovať a davať do oleja. Ide to veľmi rýchlo.Nemám foto,ale posnažím sa.

 2. 2

  Rozvaľkané cesto pokrájame radielkom a vyprážame na veľkom množstve oleja. Ja som naliala cca 0,5 l.

  Fánky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Hotové fánky ukladám na servítku na plech

  Fánky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  A obalím v práškovom a vanilkovom cukre

  Fánky (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

11 komentárov k receptu
krásne fánky, priznávam, že ja som fánky okrem pečených v rúre ešte nerobila, pretože ma nimi zásobuje moja svokrička, ale receptík odkladám, nech mám po ruke, keď budem potrebovať
Konečne vidím aj tenké fánky, ako majú byť a ako ich robievala aj mama, ale ani tie ostatné nie sú na zahodenie, aj s tých by som si dala, lebo chuť zostáva.
Som rada,že sa páčia.Chutia ako sladké chipsy.Tej múky dávam podľa potreby.Gazdinky,ktoré si doma vaľkajú rezance vedia,ze akej konzistencie má byť to cesto.Pridávam ju po častiach a miesim...cesto má byť nelepivé,hustejšie,ale aby sa dalo rozvaľkat.
dneska som robila tieto fánky a sú úžasné!!!raz dva sú hotové a výsledok je ozaj fantastický!!!!mali u nás velký úspech :) dakujem za receptík!!!!odporúčam každému vyskúšať!!!!

Pridaj komentár k receptu: