Dominikove veselé keksíky fotorecept

katkaszaboova - fotkakatkaszaboova, 23. novembra 2011

Veľmi rada si prezerám recepty v časopisoch (a mám ich teda hodne), a syn je v tomto úplne po mne. Minule si v jednom vybral recept na linecké cesto, kde bolo drobné pečivo posypané farebnými cukríčkami, a hneď oznámil, že také musíme upiecť aj my. Tak sme piekli :-)

60 ks
porcií
60 minút
príprava
8-10 minút
na 200 °C

Suroviny

250 g /hera/maslo
350 g
150 g
20 g
2 PL, +extra na ozdobu

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Originálny recept obsahoval aj kukuričnú múku, no takú nemám, tak som ju zamenila na vanilkový puding. Takže... zmäknutý margarín zmiešame s múkou, práškovým cukrom a pudingovým práškom, rukami vypracujeme linecké cesto. Chceli sme mať aj tmavé keksíky, tak som cesto rozdelila na 2 časti a do jednej primiešala kakao. Zabalené do potravinárskej fólie som cestá odložila do chladničky na 2 hod.

  Dominikove veselé keksíky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Potom sme cesto rozvaľkali na hojne pomúčenej doske a Dominik vykrajoval výlučne ním zvolené formy :-)

  Dominikove veselé keksíky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keksíky sme piekli na plechu s papierom na pečenie na 200 C približne 10 minút. Pozor! Rýchlo sa pripečú! (kakaové aj nám trošku viacej "stmavli")

  Dominikove veselé keksíky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Keď úplne vychladli, hotovú čokoládovú polevu som rozpustila nad parou, potrela keksy a Dominik ich posypal drobnými farebnými cukríčkami :-)

  Dominikove veselé keksíky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Keksov bolo dosť, tak sme ich hrdo ponúkali aj starým rodičom :-)

  Dominikove veselé keksíky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
Pekné koláčiky a šikovný pomocník, radosť s ním piecť. Vianoce sa blížia míľovými krokmi, inšpirácie stále pribúdajú.
Chutné keksíky a Dominik - ktovie, či sa v ňom neskrýva budúci cukrár, ináč, je zlatý, že sa takto zaujíma a zapája do pečenia.
Keď sa na stránkach Varechy začínajú objavovať srdiečka,hviezdičky a rôzne drobné pečivko,viem,že prichádzajú nejaké sviatky.Tento krát Vianoce.Tvoje pekné koláčiky sú toho neklamným príkladom.
pozdravujem Dominika, ja mám doma pomocníka tiež takého drobca Filipka a naposledy sme kúpili presne na ozdobu tieto cukríkové variácie a už sa ma vypytoval, kedy budeme piecť koláčik aby mohol zdobiť :-)))
robievam podobné z masla & maslové zliepam bledé s tmavými rozšľahaným bielkom (snehom) sú vynikajúce ...určite aj tie tvoje :-)))
Ďakujem všetkým za pekné komentáre :-) keksíky sa stali Dominikovým favoritom, skoro všetky pojedol sám, samozrejme nie naraz... pár kúskov som odložila a včera vytiahla, skočil na ne, ako pes na kosť :-) Mali by sme napiecť ďalšiu várku...

Pridaj komentár k receptu: