Tvarohové knedličky
Tvarohové knedličky

Tvarohové gule s jahodami

bibuskam - fotkabibuskam, 14. mája 2020
Tvarohové gule s jahodami
Foto: bibuskam

Suroviny

250 g
30 g
30 g
1 ks
10 g
120 g
20 ml




Postup

  1. 1

    V miske zmiešame vajce, tvaroh, krupicu a proteín.

  2. 2

    Z cesta vytvarujeme guľky, ktoré varíme vo vriacej vode, kým nevyplávajú hore.

  3. 3

    V hrnci rozvaríme jahody s vodou a cukrom.

  4. 4

    Gule prelejeme jahodovou omáčkou a podávame.

Diskusia k receptu

haji
Vděčný recept, chutné foto. Vyjdú dobre i bez přidávání proteinu. Pěkné foto, bohatě jahod.
dogagador
Co je protein? Ako vyzera, na co sa pouziva? Nikdy som nerobila tvarohove gulky, preto sa musim spytat, ci naozaj na 25 dkg tvarohu staci 3 dkg krupice? A na 12 dkg jahod 1 vanilkovy cukor? Naozaj sa pytam, konkretne s tymto nemam skusenost. Vdaka.
bibuskam
@dogagador (15.5.2020 15:34)

konkrétne toto je recept na zdravšiu verziu tvarohových gúľ, proteín je prášok, ktorý obsahuje bielkoviny a tým pádom zvyšuje nutričnú bohatosť tohto jedla, ako píšem, použila som 30g krupice a 30g proteínu, proteín sa dá nahradiť krupicou, čize jej dáte 60g, tej krupice mi stačilo tak pomenej, ale treba rátať s tým, že s cestom sa pracuje ťažšie, lebo je krehké a treba dávať pozor, cukru môžete dať toľko, koľko uznáte za vhodné, ale tým, že proteín je sladký tak to tie guľky ochutí, ak by ste robili bez neho len s krupicou, pridala by som viac cukru, no mne stačilo to množstvo, ktoré som uviedla




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia