Plnená bravčová panenka

gittka - fotkagittka, 22. marca 2010

Komentáre 1 - 8 z 8


Ja ju plním klobásovým mäsom a zabalím do šlajera.
Tak toto bolo u nás dostať v Bille ako polotovar, pokrájané na roládky, len zapiecť. Viackrát som to kúpila a obed som mal za 3O minút. No a Billu v PD zrušili a už nemáme nič, dokonca aj zohnať kúsok panenky je problém. Billa je síce v Handlovej, ale hore-dole cesta, to by bola drahá panenka. Aj čo píše js je výborné.
Mňam, určite vyskúšam. Kombinácia mäska a klobásky...hmmm, to je moje :-)
@js9mxd - presne toto sa robiava aj u nás ale len na zabíjačku a robí sa to opačne - panenka sa obalí klobáskovým mäsom a zabalí do šálu, urobia sa dva také bochníky, jeden upečieme hneď a druhý si dám do mrazáku a vždy na Veľkú noc upečiem. Je to lahôdka - aj teplá aj na studeno na misy. Len škoda že tohto roku sme nezabíjali.
@evusik : presne to iste sme robili u nas doma. Ja teraz tento recept bezne robievam,(nastastie dostat panenky vzdy bez problemov),avsak bez "salu" a vzdy si oblizujeme prsty...
Ten šlajer,alebo sieťka,či ako sa to volá sa dá aj niekde kúpiť,alebo len ktoKe zabíja (prasiatko) ju má? Raz som na Spektre pozerávala královskú kuchárku,tiež robila recept so sieťkou,aj som si ho zapísala.
je to výborné , poznám recept s bravčovou panenkou v šlajeri. len škoda že dá sa to použiť len pri zabíjačke.