Čučoriedkovo-jogurtové muffiny

matja - fotkamatja, 7. februára 2011
Čučoriedkovo-jogurtové muffiny
Foto: matja

Toto je môj 1. recept na "vareche" :). Muffinky! V našej rodine sa tešia veľkej obľube a ja zas rada vymýšľam rôzne nové obmeny Zobraziť celý popisToto je môj 1. recept na "vareche" :). Muffinky! V našej rodine sa tešia veľkej obľube a ja zas rada vymýšľam rôzne nové obmeny a príchute týchto jednoduchých koláčikov. Prajem dobrú chuť! :)

30 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

1 veľký kelímok (400 g)
1 kelímok od použitého jogurtu
1/2  kelímku od použitého jogurtu
1/3 kelímku od použitého jogurtu
1  balíček
2  lyžice,/ rozpustené maslo
2 ks
1-2 šálky, (čerstvé alebo kompót)
100 g
2 lyžičky, / rastlinný tuk
 farebná

Postup

  1. 1

    Pripravíme si 2 misky 1 väčšiu a druhú menšiu. Vo väčšej mise zmiešame všetky suché suroviny - múku, cukor, kokosovú múčku a prášok do pečiva. V menšej mise zmiešame všetky kvapalné suroviny - jogurt, olej alebo roztopené maslo, vajíčka.

  2. 2

    Obsah druhej misky pridáme do prvej a zľahka spolu premiešame do celkového prevlhnutia cesta. Pridáme čučoriedky (ak používame tie z kompótu musia byť dobre odkvapkané) a vmiešame do cesta.

  3. 3

    Cestom naplníme vymazané formičky na muffiny (plech na muffiny) alebo papierové košíčky (ktoré môžeme poukladať aj na obyčajný plech). Vložíme do rúry vyhriatej na 180 °C a pečiem cca 20 minút. Po miernom vychladnutí ozdobíme horkou čokoládou, ktorú rozpustíme s maslom/rastlinným tukom a posypeme farebnou ryžou.

Diskusia k receptu

evusik
@Matja muffiny sú aj moja srdcová záležitosť a kokosové patria medzi moje najobľúbenejšie.... tak vitaj na Vareche.... nech sa ti tu dobre varí :-)
dorisa
Vitaj na vareche. Pekne sa ti vydarili, ciť sa tu tak,ako doma,alebo aj lepšie:) A kolko kusov muffiniek vyjde????
evanaaa
Fajn, využijem nové silikónové formičky, dnes kúpené v Lídli, čučoriedky mám, len čakajú, kde ich dám. Dobré muffinky, Matja.
matja
Ďakujem za milé privítania :)
dorisa : pocet muffiniek zavisi od veľkosti formičiek a od toho koľko cesta do formičiek dáš, ale priblizne tych 30 kusov by to malo byť
jerica
šikulka , vyskúšať sa oplatí miesto kokosu si dám orechy:-)