Čokoládový koláč
Čokoládový koláč

Čokoládový koláč

mitzy - fotkamitzy, 16. júla 2017
Čokoládový koláč
Foto: mitzy

Vytiahla som starší šanón s receptami a ukázala mužovi dva koláče. Jeden ovocný, druhý čokoládový. Vybral si čokoládový. Skoro celý zjedol sám :)

20 minút
príprava
20 minút
na 200 °C

Suroviny

100 g
100 g
3 ks
3/4 až 1,5 hrnčeka
1-2 hrnčeky
1 PL
1/2 PL
Na vrch:
1 hrsť
100 g
100 g

Postup

 1. 1

  (Hrnček má 200 ml.) 100 g horkej čokolády a masla roztopíme na miernom plameni. Po vychladnutí primiešame vajcia, cukor (použila som 3/4 hrnčeka). Múku (ja som použila dva hrnčeky) zmiešame s kypriacim práškom a vanilkovým cukrom. Po častiach prisypávame do čokoládovej zmesi. Vymiešame cesto.

 2. 2

  Plech na pečenie (25x27 cm) vytrieme maslom, vysypeme krupicou a cesto doň vložíme a rozotrieme. Na vrch posypeme lieskové orechy, ktoré sme predtým potĺkli kladivom v sáčku na drevenej doske. Posypeme aj kúskami posekanej horkej čokolády (50 g). Pečieme 20 minút na 200 stupňoch.

 3. 3

  Po vytiahnutí z rúry koláč posypeme druhou polovicou nasekanej horkej čokolády a bielou nasekanou čokoládou. Na teplom koláči sa topí a môžeme ju aj rozotrieť. Koláč necháme vychladnúť. Skladujeme najlepšie v chladničke.

  Čokoládový koláč - obrázok 3
 4. 4

  Ak by niekto chcel koláč upiecť v pôvodnej verzii, tak v recepte sa píše 2 dcl hladkej múky a 1 a pol dcl cukru. Ja som použila dva poháre múky, jeden sa mi zdalo málo, cukru zas priveľa. Ale to je iba môj názor a niekomu sa môže pozdávať viac pôvodný recept koláču. Potom piecť v plechu 20x30 cm. Nech už je ako chce, koláč chutí dobre a ja prajem veľa zdaru :)

Diskusia k receptu

haji
Vidím, že tvůj muž se má jako na kraji v nebi a ještě si může vybrat! Krásný nedělní večer přeji celé rodině, milá @Mitzy !
1x mitzy
jack
Veľmi sa mi páči.Ukladám a určite skúsim.Čokoládové máme radi:-)
martamm
Konecne cokoladovy, ako ma byt, s cokoladou, nie s kakaom, putuje do mojej KK :)

Zaujímavé video z archívu TV Varecha