Cesto na fantastické palacinky

olivka - fotkaolivka, 1. marca 2013
Cesto na fantastické palacinky
Foto: olivka

Samozrejme môžte ich urobiť s čím len chcete teda aj na slano. :) Tie moje sú po okrajoch kúsok pripečené ale to je bohužial našou panvicou..

21
porcií
5 minút
príprava

Suroviny

3 dl
2 dl
1 dl
20 dkg
štipka
2

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Všetky prísady spolu zmiešame. Pečieme na rozohriatej panvici.Olejom stačí potrieť len pri prvej palacinke.Nelepia sa, sú jemné a nadýchané. :)

Diskusia k receptu

20 komentárov k receptu
...tiez ich robievam,ale uz veeelmi davno pod nazvom: Nelepive palacinky,tym,ze tam nie je cukor sa daju pripravovat aj na slano a vseliako plnit...kombinujem ich aj s celozrnou mukou a nemastim ich ani pri prvej,vobec sa nelepia,...sikulka
v recepte je uvedených 20 dl hladkej múky. nojaadka -20 dl nieje to isté ako 20 dkg. 20 dl múky sú 2 litre múky na 6 dl tekutín. milina, máš pravdu,je to veľa. asi ide o preklep.bolo by fajn to opraviť.
U nás sú palacinky priorita č.1,vyskúšala aj experimentovala som ,no tieto sú naozaj najlepšie,krásne vláčne,na sladko aj slano,nelepia sa,robím ich bez oleja,nemajú chybu 3-2-1
Fantastické, včera som ich spravila, a hneď som zarábala cesto na druhú dávku, lebo proste zmizli......konečne moja rodina nebude trpieť nedostatkom palaciniek, lebo boli dovčera moja nočná mora. ĎAKUJEM sa super recept.

Pridaj komentár k receptu: