Cesnakové rezne

janazjarku - fotkajanazjarku, 18. mája 2010

Celkom obyčajné rezne s príchuťou cesnaku lahodnej vône a chuti. Fotografia nie je nutná, lebo na pohľad vyzerajú ako klasický rezeň, ktorý určite každý z Vás už na obrázku videl :-) ak raz vymyslia voňavý internet tak potom samozrejme čuchoobrázok pridám !

4
porcie
60 minút
príprava

Suroviny

1 kg
1 l

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Druh mäsa, ktoré budeme vyprážať záleží na výbere kuchára ja som vyskúšala bravčové karé, krkovičku, kuracie a morčacie prsia, ale kľudne to môže byť aj čerstvá ryba. Mäso nakrájame na plátky, ale nenaklepávame môžeme ho trošku "poťapkať" hranou noža, aby sa narušil sval. Do nádoby s vrchnákom /môže byť klasická umelohmotná dóza na potraviny/ nalejeme deň pred vyprážením mlieko a pretlačíme cesnak podľa chuti ja som už raz dala pol hlávky a nič sa nestalo, lebo mäso si "zoberie" koľko potrebuje. Do mlieka vložíme nakrájané rezne a odložíme odpočívať do ladničky. Najlepšie je večer a vyprážať na druhý deň na obed.

  2. 2

    Rezne pred vyprážaním osušíme, osolíme a obalíme v klasickom trojobale, kde môžeme pridať sezamové semiačka, mleté orechy, ale tiež nemusíme. Rezne vypražíme a podávame s ľubovoľnou prílohou a šalátom. Rezne sú veľmi chutné s jemnou cesnakovou arómou.

  3. 3

    Dobrú chuť všetkým milovníkom šniclov !

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
jééj, to môže byť fajn:)
@sjuz : To som sem urýchlene pridala, lebo ježibabka je rezňový maniak a zajtra ide vraj zase vyprážať ! Mne najviac chutili s morčacích prs. Recept pochádza z Budapešti od kamarátkinej svokry aj ked som ho zaradila medzi slovenské asi rozmýšlam európsky :-)
Zasa niečo nové,ešte som rezne v mlieku s cesnakom nemáčala,ale vyskúšam asi tie morčacie,iste sú výborné šťavnaté?