Cake-pops fotorecept

nikola166 - fotkanikola166, 7. marca 2013
Cake-pops (fotorecept)
Foto: nikola166

Neodolala som a pred týždňom som si kúpila formu na pečenie cake-pops, čiže koláčikov na paličke :) Poviem Vám, je to babračka, ale výsledok stojí za to. U nás určite nebudú chýbať na veľkonočnom stole.

24
porcií
25 minút
príprava
20 minút
na 175 °C

Suroviny

1/2 ks
150 g
2 ČL
125 g
1 ks
75 ml
75 ml
Na ozdobenie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Toto je základný recept na cesto. Poviem Vám, skúsila som aj obyčajné piškótové cesto, ale radšej neskúšajte. Celé sa prilepilo a musela som to vyhodiť. Čiže zatiaľ sa mi podarilo len s týmto cestom, čo bolo priložené k forme. Je to veľmi jednoduché-všetky suroviny vymiešame dokopy. Vznikne nám hustejšie cesto.

  Cake-pops (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Je veľmi dôležité formičky vymazať roztopeným maslom. Naplníme ich až po okraj.

  Cake-pops (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Priložíme vrchnú časť, vsunieme na okrajoch svorky. A tu tiež pozor, pečie sa vo vyhriatej rúre ale len na 175°C 20 minut !!! Takto sa vždy podaria. Cesto si môžete skontrolovať cez tie malé dierky na vrchnej časti formy.

  Cake-pops (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Po vybratí z rúry ich necháme trocha vychladnúť, vyberieme a môžeme upiecť zvyšok cesta. Z tejto dávky Vám vyjde presne 24 kusov cake-pops. Potom nasleduje opäť dôležitý krok, paličky namáčame do roztopenej čokolády a vsunieme do koláčikov-ale len do polovice. Necháme stuhnúť v chlade. Až potom ich môžeme ozdobovať podľa fantázie. Do cesta sa dá pridať aj rôzne farbivo. Necháme ich na stojane vychladnúť. Vážne odporúčam len tým, ktorý majú kopu času :)))

  Cake-pops (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
@zdenulkam : neviem, ja som to do tej kategorie nezaradila ! ale pozriem sa pre istotu
@izabella929 : ďakujem :)
@zuzkabluzka : objednala som zo stranky tchibo.sk , tam je aj prístroj aj táto forma.
@ariela6 : paličky sú súčasťou balenia, je ich tam dokopy 60, takisto 2x stojan plastový :) ale môžu byť aj špajdle
@nynuna : mne sa tiež nepodarili, ale len keď som robila z piškótového cesta, všetky sa prilepili, ale s týmto cestom to ide..
@elysa : ďakujem :)
Verím ti že je to babračka, ale stojí to za to, ten výsledok a ako stvorené aj k dnešnému sviatku MDž, sa to celkom hodí, je to neobvyklá sladkosť:-)
Zasa niečo pre nás nevídané, zaujímavé, aspoň nebudú hádky, že to už tu je-:)) Ale aj mňa by zaujímal tá citrónová malinovka, mohla by si aspoň naznačiť, aká, či ktorá to je? Z bublinkami alebo bez?
citrón som použila ako šťavu aj kôru.
citrónová malinovka sa písala v recepte, ale ja som dala citrónový sirup zriedený s vodou .. a môže sa dať aj iný sirup, podľa toho akú príchuť chcete mať. .robila som už aj s pomarančovou kôrou a šťavou.. tiež super :))
ja zvvyknem robiť cake pops z muffinového cesta a toto vaše ma zaujalo. len sa chcem spýtať, či tam nechýba prášok do pečiva.

Pridaj komentár k receptu: