Bezlepkové pomarančové muffiny s polevou

mismis - fotkamismis, 11. augusta 2011

Tento recept som nasla na amerických stránkach, keď som hľadala, aké iné než klasické mafiny upiecť. Zaujala ma hlavne tá špeciálna cukrová poleva :)

12-14
porcií
10 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

1,5 pohár
0,5 pohár
0,5 čajová lyžička
1 kus
0,5 pohár
0,5 pohár
3 kus surové
z jedného pomaranča kus
Poleva:
12 - 14 kus

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Celé vajíčka, rozpustené maslo, pomarančovú šťavu (na pol pohára mi stačilo ručne odšťaviť 2 pomaranče) a pomarančovú kôru vyšľaháme do peny. Nepríjemné je to, že to dosť prská.

  2. 2

    Do vyšľahanej zmesi zamiešame múku, soľ, PDP a cukor (použila som hnedý cukor, ale v recepte bol normálny biely) a vymiešame hladké cesto. Potom už len naplníme mafinkové formičky. Plníme klasicky do 2/3, lebo dosť narastú.

  3. 3

    Zlatý klinec pečenia a to, čo ma na tomto recepte pobavilo je cukrová poleva na americký (trochu lenivý spôsob). Kocky cukru namočíme do pomarančovej šťavy a dáme na vrch každej mafiny a mierne zatlačíme. Kocka cukru sa pri pečení pekne roztečie a takto poleje mafinu :). Pečieme cca 25 - 30 minút na 180 stupňoch.

Diskusia k receptu


Zatiaľ 3 komentáre
Fakt zaujímavá poleva,už si ju aj odskúšala?Nie je kocka cukru na jeden kus veľa,asi by mi to bolo príliš sladké...
Mňam, môžu byť dobručké, také pomarančové :) Skúsime... No a tá "poleva"... ha ha! Ja som čakala naozaj nejakú špeciálnu polevu a ľaľa ho! .... nuž, čas je vzácny :P
Ten cukor sa tam v pohode strati :) Zjedli sa mimoriadne rychlo