Banánový tunel

angelheart - fotkaangelheart, 1. januára 2010

Tento nepečený dezert máme radi, pretože je aj jednoduchý, aj veľmi, veľmi chutný

12
porcií
60 minút
príprava

Suroviny

2 balenia
4 dl
4 lyžice
1 ks
1 balenie
20 dkg
2-3 ks
1 balenie
Postup

  1. 1

    Trošku mlieka a Zlatý klas rozmiešame v pohári. Zvyšné mlieko, cukor, vanilkový cukor dáme variť. Keď sa začne variť pridáme rozmiešaný Zlatý klas a povaríme ešte dve minútky. Po vychladnutí pridáme maslo a vymiešame krém.

  2. 2

    Pripravíme si asi 70 cm dlhý pás alobalu, naň rozložíme 3 rady x 7 ks BB keksov, natrieme ich mliekom. Na vrch keksov natrieme polovicu krému. Na krém znovu 3 rady x 7 ks BB keksov, namočiť mliekom, rozotrieť druhú polovicu krému.

  3. 3

    Do stredu poukladať banány. Bočné strany alobalu zdvihneme, tak aby sme spojili BB kekse a vytvorili striešku. Dáme do chladničky vychladiť. Potom si pripravíme čokoládovú polevu, zákusok oblejeme a zase dáme vychladiť do chladničky.

Diskusia k receptu

sovka62
Je to skvelý recept, i ja som ho robila na Vianoce. Je skvelé, že je hotový za chvíľku. Ja do neho nerobím maslový krém, zvyčajne ho pripravujem, keď mám na pečenie málo času, takže len podľa návodu pripravím tortovú plnku vanilkovú (Dr.Oetker- je hotová za tri minúty) a je to s ňou naozaj dobré.
angelheart
sovka62: Ďakujem za radu :) Ešte som zabudla dopísať, že je možné použiť aj biele BB kekse, robila som to aj s nimi, ale kakaové sa u nás viac osvedčili :)
hefi
ja podobne pripravujem kúpenské medové alebo dobošové rezy. Tiež s vanilkovou tortovou plnkou ako sovka62, ale ešte pomedzi ukladám piškóty namočené v káve s rumom. Väčšinou to robím večer, zaťažím a na druhý deň mám fantastické vanilkovo-medové rezy.
veronika353
Včera jsem tento banánový tunel připravila, dneska zústal jen malý kousíček.Použila jsem bledé i kakaové keksy,je to dobrý a rychle připravený zákusek, doporučuji všem!
kacenka7
ja robievam podobný, len namiesto zlatého klasu robím plnku z tvarohu :) bebe ukladám do šachovnice, výsledný efekt je krajší, keď sú aj svetlé aj tmavé keksy... taký ako ty som ešte neskúšala, možno niekedy vyjde čas... ale je ozaj vynikajúci!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia