Baklava s višňami

an3da - fotkaan3da, 15. októbra 2013
Baklava s višňami
Foto: an3da

Recept som dostala od priateľky. Sladké a višňové.

10 minút
príprava
30 minút
na 200 °C

Suroviny

1 kg
1 šálka
1 šálka
1 šálka
1 šálka
1 ks
500 g (ťahané cesto)
2 šálky
1,5 šálky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Zmiešame si šálku cukra, olej, krupicu, jogurt a pečivový prášok. Pripravíme - odkôstkujeme višne. Jeden lístok cesta polejeme pripravenou polevou, položíme druhý, zopakujeme, tiež tretí polejeme a potom rozvrstvíme višne.

  Baklava s višňami - obrázok 1
 2. 2

  Stočíme to do rolády.

  Baklava s višňami - obrázok 2
 3. 3

  Opakujeme kým máme lístky cesta a višne. Pečieme na 200 stupňov, na červeno. Zataľ si uvaríme dve šáky cukra a vodu na sirup. Vychladíme. S vychladeným polejeme upečenú baklavu.

  Baklava s višňami - obrázok 3

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Veľmi zaujímavé... baklava je svojou prípravou isto skvelý zákusok, ale mne vždy prišla príkro sladká. Tie višne ju môžu skvelo chuťovo osviežiť a doplniť... chválim, skvelý nápad za 5* :)
@an3da , to, čo na Slovensku voláme lístkové cesto, je iné ako toto baklavové či štrúdľové filo cesto. Slovenské lístkové je tukové, veľmi mastné. Baklava je super, KK.
suhlasim s Julica. toto je skor mini-strudla?

Ak nazov "baklava" tak je to celkom ina super dobrota aj ked toto by som si prave teraz k mojmu cajiku kludne prilozila na tanier.
"baklava" asi iba preto že sa používa tá sladká poleva, viem čo je original baklava s orechami, ale mám i recept na makovú - tiež sa polieva cukrovým sirupom.
Vždy som túžila ochutnať baklavu, mne by sladká nevadila, ale už som premeškala....podľa mňa, ak nie je dostať filo cesto, stačí naše štrúdlové, aj kupované (nie lístkové), ale s orieškami.
Velmi dobrý a chutný recept, robila som to zo srbským lístkovým cestom a miesto višni som dala višnový lekvár :) a jedna roláda bola lekvar plus mak :) a druha lekvar plus struhanka :) a 2 boli iba s višnovým lekvarom :) boli užasné !
@jaka90 teší že chutilo, ja mám višne v zmrazovači a to veľké množstvo takže robím s višňami, verím že aj s lekvárom bolo chutné, aj s makom aj so strúhankou.

Pridaj komentár k receptu: