Nepoučiteľná

svetlana9 - fotkasvetlana9, 28. apríla 2011
Voľakedy, pred vyše 30-timi rokmi, keď na Slovensku iba MB-čky sme poznali, išli na svadbu príbuzným. Dali samozrejme upiecť náádhernú tortu – nevestu. Postavili ju na stojan s nôžkou – bola fakt nááádherná. Všetci išli na nej oči nechať. V deň svadobný vyobliekaní posadali do auta, ona sa posadila dozadu a do lona jej položili tortu – nevestu. Kto si pamätá na MB-éčky ten vie, že skackavý pohyb, ťažké rozbiehanie a vyberanie zákrut bolo charakteristické pre ne. Prešli na hlavnú cestu a išli smerom na Bratislavu. Ako prechádzali okolo cintorína na kopci nad mestom pri vyberaní prvej ostrejšej zákruty sa stalo niečo nečakané – torta tú zákrutu nezvládla a zosypala sa zo stojana do lona vedľa sediacej dcérky. Samozrejme, že sa z nej stala kôpka piškóty s krémom a nedalo sa s ňou už nič robiť, len ju vyhodiť do najbližšieho jarku. Všetkým bolo najskôr do plaču a potom sa pustili do veľkého smiechu. No takto sa to asi malo stať. Vôbec ich totiž nenapadlo dať tortu do vysokej kartónovej krabice, ako sa to robí už teraz. No mladosť neskúsenosť – hovorí sa, ale príhoda sa zopakovala.

Keď mala jej dcérka promóciu napiekla sama zákusky – teda veľa zákuskov a naložili ich do auta. Opäť urobili chybu – zákusky na táckach uložili nad zadné sedadlá pod zadné sklo. Ona sedela opäť vzadu a keď auto prudšie zabrzdilo – tácky sa zošmykli a ich obsah sa jej vysypal na kolená a na zadné sedadlá. Pozbierala a vytriedila ešte súce – nepoškodené. Ale to nie je podstatné. Nezbadala, že sa jej zákusky dostali aj za chrbát a keď išli do promočnej sály, mala na chrbte prilepené zvyšky zo svojich koláčikov. No asi je nepoučiteľná – lebo kartónové krabice sú predsa len istejšie. Či je doba pomalých, či rýchlych aut.
@zareaguj


Diskusia k článku

sovka62
Predpokladala by som, že človek dva razy do toho istého h..... nestúpi. No, niekto je asi nepoučiteľaný.
abdul
bobarka : Ja viem tiež ako písala sovka62.:-))
marianne69
.....:-)to mi priponenulo,ked sa moj brat zenil,tiez dali krabice na zadne sklo,moj ujo ich viezol na svadobnu halu.Musel chudak vybrat nejaku ostrejsiu zakrutu a vsetky kolace mu skoncili za krkom...to zadne sklo nie je stastna volba...
cizmarka
nadherné..ked sa Ti ničo také prihodí nevieš či sa smiať,alebo plakať...TOPlist