Mixér

svetlana9 - fotkasvetlana9, 31. marca 2011
S Jozefom ju zoznámila susedka. Hľadal nejakú známosť – priateľku. Nikdy nebol ženatý a ona bola vdova. Stalo sa pravidelnosťou tráviť spolu víkendy, aj posledné Vianoce. Samota je zlý spoločník a srdiečko trochu pookrialo. Spoločne podnikali autobusové jednodňové prezentačné akcie po Slovensku. Na jednej takej prezentácii Jožko ovplyvnený dealerom vyhlásil, že jej kúpi mixér, ktorý práve predvádzali. Podpísal zmluvu na mesačné splátky. Mixér stál 500 €. Z úverovej spoločnosti mu poslali šeky, termíny splátok a mixér si z akcie zobrala Božka domov. Avšak stalo sa, že Jožkovi peniaze nedochádzali a tak Božku poprosil hneď v najbližší mesiac, či by šek nevyplatila ona, že jej potom peniaze vráti. Aby ho nedostala do nepríjemností, tak šek vyplatila. A milý Jozef si nato akosi zvykol. Tak vyplatila aj ďalší a ďalší, až ich bolo spolu sedem. Zrazu sa Jožko preriekol, že si každý mesiac z dôchodku ušetrí 100 €. Vyšlo teda najavo, že je riadny „škrob“ a lakomec. Mixér jej nebol potrebný, mala totiž už dva. Láska a dôvera pominula – ale šeky ostali!
@zareaguj


Diskusia k článku

trencanka
Poznam podobny pripad, kde 70-tnik vdovec sa takto prizivoval na bezdetnej vdove! On mal penazi dost ale bol skrob a lakomec, ona mu prala, zehlila, varila...A on euraciky setri a tvari sa akoby nic. Len ona sa boji nieco povedat, nechce zostat sama, nikoho nema. Je to velmi smutne.
enge149
ach,jaj,je to smutné..aj ja poznám také príbehy,ktoré píše život,mojej švagrine prišiel priateľ na víkend apovedala mu,aby kúpil aspoň kura na obed a nedoniesol nič a všetko pojedol..
marcy
oni skúšajú,čo si môžu dovoliť...hneď to treba zaraziť,špekulanstvo je jediné čo nazvem,že nenávidím....inak slovo nenávidím nepoužívam
sairaam
Nesmieme sa dať zneužívať a ani využívať, aspoň dovtedy,
kým nám láska nezaslepí oči _:))) (((
sovka62
Až ma zima prešla, keď som si to prečítala. Nepoznám nič odpornejšie, ako je starý lakomec.
dorisa
Veru, určite nenajdeme nejakého boháča, že by nam platil všetky učty, ale toto jedno by som ja nespravila a nenechala sa obalamutit. Takú lasku chvalabohu zatial nepoznam, a čo žijem som sa s takým človekom nestretla. Každy sa učí na vlastných chybách a určite si nabudúce dá pozor, aby neprišla priatelka o všetko.
svetlana9
@dorisa - však ona o ten mixér nežiadala - práve naopak nechcela ho ale on machroval pred celým autobusom, že on svojej Božke kúpil mixér. No a takto to dopadlo.
bozulka
Závisť,lakomstvo,vedomé podvody....nemám rada.V tomto prípade ešte chválenkárstvo ...aha vidíte aký som!!! Verím že sa poučila na celý život.TOPlist